TVN24 | Polska

Rodzina przechodziła przez pasy w Cieszynie. Matka musiała uciekać z dzieckiem przed samochodem

TVN24 | Polska

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Matka z dzieckiem uciekła z pasów przed samochodem
Matka z dzieckiem uciekła z pasów przed samochodem śląska policja
wideo 2/7
śląska policjaMatka z dzieckiem uciekła z pasów przed samochodem

Rodzice z dwójką dzieci byli niemal w połowie przejścia dla pieszych, gdy na pasy wjechał kierowca audi. - Tylko dzięki szybkiej reakcji matki, która złapała swoje dziecko i prawie uciekła z przejścia, nikomu nic się nie stało - opisują policjanci i publikują nagranie ze zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia na ulicy Zamkowej w Cieszynie. Zostało zarejestrowane przez świadka - kierowcę, który przesłał nagranie policji. Cieszyńska policja publikuje wideo.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Są w połowie jezdni i na pasy wjeżdża audi

Na przejściu dla pieszych widzimy rodzinę. Ojciec ze starszym dzieckiem wchodzi na pasy pierwszy i pokonuje je bez przeszkód, w momencie zdarzenia znajduje się prawie na chodniku po drugiej stronie. Tuż za nim idzie matka z młodszym dzieckiem. Gdy są już niemal w połowie jezdni, na przejście wjeżdża audi.

- Tylko dzięki szybkiej reakcji matki, która złapała swoje dziecko i prawie uciekła z przejścia, nikomu nic się nie stało - komentują policjanci.

Matka z dzieckiem uciekła z pasów przed samochodem Policja

Kilka godzin po zdarzeniu złapali kierowcę z marihuaną

Stróże prawa ustalili tożsamość kierowcy. Jak informują, jest to 20-letni mieszkaniec Cieszyna. Za popełnione wykroczenia - nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Nałożono na niego również 10 punktów karnych.

Na tym się nie skończyło. - Kilka godzin po wyjściu z policyjnej jednostki mężczyzna został wylegitymowany przez innych mundurowych, którzy ujawnili przy nim susz rośliny. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności - opisują policjanci.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości