TVN24 | Polska

Cieszyn. Najpierw zgłoszono kradzież auta, chwilę później wypadek z jego udziałem. Dwie osoby nie żyją

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
policja Cieszyn
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu cieszyńskiego
Do zdarzenia doszło na terenie powiatu cieszyńskiegoGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło na terenie powiatu cieszyńskiego

Najpierw policjanci z Cieszyna (woj. śląskie) otrzymali zgłoszenie o kradzieży czerwonego opla. Chwilę później poinformowano ich o wypadku z udziałem skradzionego auta. 34-latek, siedzący za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął. Wypadku nie przeżył także jego pasażer. Policja, pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia sprawę.

W niedzielę (5 grudnia), kilkanaście minut przed godziną 22, policjanci z Cieszyna odebrali informację o kradzieży czerwonego osobowego opla. Chwilę później wpłynęło do nich kolejne zawiadomienie. - Tym razem dotyczyło wypadku drogowego na ulicy Świerkowej w Mnichu. W zdarzeniu brał udział skradziony opel - relacjonuje Krzysztof Pawlik z policji w Cieszynie.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Nie żyje kierowca i pasażer

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący autem 34-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i bokiem samochodu uderzył w drzewo. - Kierowca i jego pasażer, pomimo szybko udzielonej im pomocy, nie przeżyli wypadku - przekazuje Pawlik.

Na miejscu zdarzenia policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Pojazd został zabezpieczony. Okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniane.

Zginęli w skradzionym samochodziepolicja Cieszyn

Policja przypomina i apeluje

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i dostosowanie stylu jazdy i prędkości do warunków pogodowych.

Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Autor:tam

Źródło: policja Cieszyn

Źródło zdjęcia głównego: policja Cieszyn

Pozostałe wiadomości