Właściciel firmy przewozowej: kierowcy autokaru, który miał wypadek w Chorwacji, byli doświadczeni

Autor:
akr/adso
Źródło:
PAP
Polski autokar miał wypadek w Chorwacji. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o stanie technicznym pojazdu
Polski autokar miał wypadek w Chorwacji. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o stanie technicznym pojazduTVN24, vijesti.hrt.hr
wideo 2/21
TVN24, vijesti.hrt.hrPolski autokar miał wypadek w Chorwacji. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur o stanie technicznym pojazdu

Kierowcy polskiego autokaru, który miał wypadek w Chorwacji w drodze do Medziugoria, byli wypoczęci i doświadczeni - przekazał Jacek Antoszkiewicz, właściciel firmy Megapol, do której należał pojazd. Powiedział też, że autokar "był sprawny technicznie". Wcześniej o wszystkich wymaganych przeglądach, jakie przeszedł, informowało Ministerstwo Infrastruktury.

W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia wokół wypadku w Chorwacji >>>

W wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji (Zagrzebia), zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medziugoria.

Jacek Antoszkiewicz, właściciel firmy Megapol, do której należał autokar, zapewnił, że pojazd "był sprawny technicznie, kierowcy byli wypoczęci, z doświadczeniem".

Pośrednik: autokar był ze sprawdzonej firmy

Jarosław Miłkowski z biura "U Brata Józefa" - które - jak mówi - pośredniczyło w zorganizowaniu wyjazdu do Bośni i Hercegowiny - podał, że wyjazd był organizowany przez jedną z sióstr zakonnych, która również tam jechała. W autokarze były 44 osoby - 42 pielgrzymów oraz dwóch kierowców. Uczestnicy wyjazdu pochodzili z Sokołowa Podlaskiego, Konina i Jedlni koło Radomia.

Miłkowski mówił też, że firma, z której autokar jechał do Medziugoria, była sprawdzona i biuro współpracowało z nią od kilku lat.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pośrednik wyjazdu do Medziugoria: jesteśmy w kontakcie ze służbami, autokar był ze sprawdzonej firmy

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości