Polska

Chirurg zatrzymany za łapówkarstwo

Polska

TVN24/CBAMężczyźnie grozi 10 lat więzienia

Policja zatrzymała 41-letniego Piotra B., chirurga naczyniowego z Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w związku z podejrzeniami o przyjęcie łapówki. Mężczyźnie grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności.

Z informacji rzeczniczki Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu - Małgorzaty Klaus - wynika, że zatrzymany przyjął łapówkę w wysokości 1,3 tys. złotych. Lekarz miał również zażądać pieniędzy, w zamian za wykonanie zabiegu u krewnego kobiety, która zgłosiła się do szpitala.

- Kobieta opowiedziała wszystko na policji, a następnie z przygotowanymi pieniędzmi, w porozumieniu z funkcjonariuszami, udała się na spotkanie z lekarzem, który łapówkę od niej przyjął - informuje rzecznik.

Piotr B. został przesłuchany we wrocławskiej prokuraturze. Jak dodała Klaus, chirurg przyznał się do przyjęcia łapówki. Jednakże zaprzeczył jakoby żądał jakiejkolwiek kwoty.

Lekarzowi postawiono zarzuty żądania przynajmniej 1,5 tys. złotych łapówki za wykonanie zabiegu, a także jej przyjęcia w wysokości 1,3 tys. złotych. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt dla lekarza.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/CBA