Nietypowe znalezisko w lesie. "Zauważyli fragmenty rozbitego, zdalnie sterowanego samolotu"

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Chełm. Leśnicy znaleźli zdalnie sterowany samolot
Chełm. Leśnicy znaleźli zdalnie sterowany samolotArchiwum RDLP w Lublinie
wideo 2/5
Archiwum RDLP w Lublinie Chełm. Leśnicy znaleźli zdalnie sterowany samolot

Leśnicy z Nadleśnictwa Chełm (Lubelskie) znaleźli w pobliżu granicy zdalnie sterowany samolot. Sądzą, że mimo swoich niewielkich rozmiarów maszyna służyła do transportu niedozwolonych środków.

- Jak widać, pomysłowość przemytników nie zna granic. Straż Graniczna i inne służby mundurowe odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego coraz częściej spotykają się z tego typu próbami nielegalnego transportowania towarów - mówi Marek Dziaduszyński, inspektor Straży Leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Na początku roku pracownicy Nadleśnictwa Chełm znaleźli w jednym z leśnictw przylegającym bezpośrednio do wschodniej granicy Polski fragmenty rozbitego, zdalnie sterowanego samolotu.

Lekka konstrukcja samolotu umożliwiała przelot na dłuższych dystansachArchiwum RDLP w Lublinie 

Wysokowydajne akumulatory, silniki elektryczne

Po wstępnych oględzinach leśnicy stwierdzili, że mimo swoich niewielkich rozmiarów maszyna służyła do transportu niedozwolonych środków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Lekka konstrukcja samolotu umożliwiała przelot na dłuższych dystansach, który był możliwy do przeprowadzenia dzięki zaawansowanej elektronice znajdującej się na pokładzie - m.in. w postaci wysokowydajnych akumulatorów, silników elektrycznych i technologii GPS" - czytamy na stronie RDLP w Lublinie.

Najprawdopodobniej zawiodła elektronika

Jak twierdzi Dziaduszyński, najprawdopodobniej zawiodła elektronika, przez co maszyna nie dotarła do miejsca docelowego. Jego zdaniem to, co się stało, jest jednym z wielu przypadków uzasadniających konieczność wyposażania Straży Leśnej w nowoczesny sprzęt - wysokiej jakości monitoring mobilny, który od pewnego czasu znajduje się na wyposażeniu posterunków tej formacji.

- Opisywany przypadek wskazuje również na potrzebę zacieśniania współpracy pomiędzy naszą formacją a innymi służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za zapewnienie porządku publicznego - zaznacza inspektor.

Na pokładzie znajdowała się zaawansowana elektronikaArchiwum RDLP w Lublinie 
Samolot znaleźli leśnicy z nadleśnictwa w Chełmie

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum RDLP w Lublinie

Pozostałe wiadomości