Nękał kobietę SMS-ami, próbował porwać. Usłyszał zarzuty, jest aresztowany

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzut stalkingu
Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzut stalkingu
tvn24
tvn24Policja zatrzymała mężczyznę, który chciał porwać 25-latkę

32-latek z gm. Zakrzówek (woj. lubelskie) nękał 25-latkę, wysyłając jej smsy. W ciągu kilkunastu dni dziewczyna otrzymała ponad tysiąc wiadomości tekstowych. Nie poprzestał na tego rodzaju nękaniu. Razem z kolegą próbowali porwać młodą kobietę.

Policja z kraśnickiej komendy otrzymała telefoniczne zgłoszenie o napadzie. Mężczyźni zaatakowali dwie kobiety. Usiłowali porwać jedną z nich. Sprawcy chcieli wciągnąć siłą dziewczynę do samochodu. Aby odstraszyć koleżankę pokrzywdzonej, jeden z nich oddał trzy strzały w górę z broni krótkiej.

Sprawca sam się zgłosił

Po otrzymaniu informacji, na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Okazało się, że kobiecie samej udało się obronić przed porywaczami. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Szybko ustalili, że jednym z nich jest 32-letni mieszkaniec gm. Zakrzówek.

Sprawdzili miejsca, w których mógł ukryć się 32-latek. Ten jednak sam zgłosił się na komendę. - Przyznał się, bo wiedział, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, więc wolał sam oddać się w ręce policji - powiedziała w rozmowie z TVN24 kom. Renata Laszczka-Rusek z z lubelskiej policji.

Drugi z podejrzanych został już zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Wysłał tysiąc smsów

Jak ustalili policjanci mężczyzna od pewnego czasu groził dziewczynie, niepokoił ją telefonami i wiadomościami SMS. W ciągu kilkunastu dni 32-latek wysłał jej ponad tysiąc wiadomości tekstowych.

Podczas przeszukania jego samochodu policjanci natrafili na etui na legitymację policyjną z imitacją odznaki. W bagażniku znaleźli kajdanki, spinki metalowe do krawata z oznaczeniami służb mundurowych oraz broń hukową - imitację pistoletu.

Sąd aresztował podejrzanego

- Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania pozbawienia wolności z użyciem przemocy i narzędzia przypominającego broń palną oraz stalkingu - tłumaczy kom. Laszczka-Rusek. Jego wspólnik to 30-latek, który odpowie za współudział. Za usiłowanie pozbawienia wolności człowieka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany, wobec 30-latka zastosowano dozór policyjny.

Autor: geb//rzw / Źródło: policja lubelska, tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk

Pozostałe wiadomości