Tomczyk: Spełniliście jedną obietnicę. Problem w tym, że nie spełniliście wszystkich innych

Polska

Cezary Tomczyk i Mirosława Stachowiak-Różecka o konwencjach PO i PiStvn24
wideo 2/37

Za naszą formacją stoi konsekwentnie zrealizowana zarówno piątka Morawieckiego, jak i piątka Kaczyńskiego. Wszystkie propozycje są wyważone, bardzo racjonalne - przekonywała w "Faktach po Faktach" Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do kampanijnych obietnic PiS. Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że obecnie rządzący zdołali spełnić tylko jedną z obietnic - 500 plus - ale nie spełnili "wszystkich innych".

ZOBACZ CAŁY PROGRAM NA TVN24 GO

W sobotę odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz europosłanka Beata Szydło przedstawili program wyborczy PiS.

Dzień wcześniej - w piątek - w Warszawie odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej, podczas której kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program swej formacji.

"Obie konwencje były dobre"

O weekendowych konwencjach dyskutowali w niedzielę goście "Faktów po Faktach" w TVN24.

Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej ocenił, że "obie konwencje były dobre". - Mamy teraz zderzenie na programy i zderzenie na to, jak będzie wyglądała przyszłość - powiedział.

Zaznaczył, że "środki PiS ma większe, bo subwencje i dotacje są na wyższym poziomie niż te, które dotyczą Platformy Obywatelskiej".

- Pamiętajmy, że gdzieś w tym wszystkim widzimy prezesów spółek Skarbu Państwa, którzy wpłacają gigantyczne pieniądze na partię polityczną. Te wydatki są zupełnie inne - dodał Tomczyk.

Propozycje PiS "są wyważone, bardzo racjonalne i zaplanowane na całą kadencję"

Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że "to jest decyzja wewnętrzna każdej partii, czy więcej z tych środków, które przeznacza na kampanię, wydaje na tego rodzaju event, spotkanie jak nasza rzeczywiście widowiskowa konwencja".

- Na przykład Platforma przeznaczy więcej pieniędzy na billboardy, bannery, czy ulotki. Dla widzów, wyborców, jest najważniejsze, żeby to było potem rzetelnie rozliczone i żeby te wydatki były transparentne - mówiła.

Przekonywała, że "wszystkie propozycje" przedstawione na konwencji PiS "są wyważone, bardzo racjonalne i zaplanowane na całą kadencję".

- Kontynuujemy tę część naszej polityki, która mówi o tym, że chcemy wydobywać z biedy i z zapomnienia najbiedniejszych - dodała.

Tomczyk: Spełniliście jedną obietnicę. Problem w tym, że nie spełniliście wszystkich innych

Cezary Tomczyk pytał Stachowiak-Różecką o obietnice PiS z kończącej się kadencji.

- W ciągu ostatnich dni byłem na ulicach Sieradza, Pabianic, ludzie prosili, żeby zadać politykom PiS-u inne pytania o program. Gdzie jest milion elektrycznych samochodów? Gdzie jest 500 złotych na krowę? Gdzie są promy na Bałtyku? Gdzie przekop Mierzei Wiślanej? Gdzie mieszkanie plus? Gdzie darmowe leki dla seniorów? Gdzie jest Centralny Port Lotniczy? Gdzie są 22 mosty obiecane przez premiera Morawieckiego? - wyliczał poseł PO.

- Prawda jest taka, że złożyliście obietnicę 500 plus i ją spełniliście. Problem polega na tym, że nie spełniliście wszystkich innych - stwierdził.

"Mamy pewność, że stajemy przed wyborcami i mówimy 'tak, damy radę'"

Stachowiak-Różecka podkreślała, że za jej formacją stoi "konsekwentnie zrealizowana zarówno piątka Morawieckiego, jak i piątka Kaczyńskiego".

- To zostało zrealizowane i to jest ta wiarygodność, o której mówimy. Mamy pewność, że stajemy przed wyborcami i mówimy "tak, damy radę" - zapewniała.

Autor: ads//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: