Polska

CBA zatrzymało żonę "Słowika"

Polska

Aktualizacja:
TVN24CBA zatrzymało m.in. żonę "Słowika"

CBA zatrzymało trzy osoby, którym wojskowa prokuratura okręgowa w Warszawie zarzuca korupcję. Wśród zatrzymanych jest były dyrektor szpitala wojskowego w Warszawie oraz żona gangstera z grupy pruszkowskiej.

Wśród zatrzymanych jest żona jednego z gangsterów grupy pruszkowskiej "Słowika" oraz przestępca z 25-letnim wyrokiem za zabójstwo z tzw. grupy ostrołęckiej.

Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne w komunikacie, generał został zatrzymany w podwarszawskich Łazach. Jeszcze do niedawna kierował on Wojskowym Instytutem Medycznym przy Szaserów w Warszawie. Miał dopuszczać się korupcji od 1998 roku. Generał jest oskarżany m.in. o wystawienie fałszywego świadectwa lekarskiego oskarżanemu o udział w kierowaniu grupą przestępczą Andrzejowi Z. "Słowikowi", co pozwoliło mu opuścić areszt.

CBA zatrzymało też Rafała F. ps. Batman, skazanego na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo właściciela warszawskiego kantoru w 1997 roku. Po 8 latach odbywania kary wyszedł on na wolność na podstawie fikcyjnej dokumentacji medycznej.

Trzecią zatrzymaną osobą jest Monika B., żona „Słowika”. Kobieta miała skorumpować kolejnego wojskowego lekarza jednego ze stołecznych szpitali. Ten wystawił gangsterowi zaświadczenie mówiące o konieczności odbycia rehabilitacji. To pozwoliło „Słowikowi” unikać rozpraw sądowych. Pośrednikiem w procederze był Andrzej M. - Został on zatrzymany przez CBA jeszcze w maju.

W szpitalu na Szaserów leczyli się także inni gangsterzy, m.in. Jarosław Sokołowski ps. „Masa” i Jeremiasz Barański „Baranina”.

Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację medyczną, komputery, broń palną i ponad 300 gramów marihuany. - Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania, także lista stawianych zatrzymanym zarzutów może się znacznie powiększyć - informuje CBA.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24