Akcja CBA. Agenci weszli do blisko 30 miejsc w całej Polsce

TVN24 | Polska

Autor:
js/dap
Źródło:
PAP
Agenci CBA weszli do blisko 30 miejsc w całej PolsceCBA/TVN24
wideo 2/4
CBA/TVN24Agenci CBA weszli do blisko 30 miejsc w całej Polsce

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukuje blisko 30 miejsc w całej Polsce, między innymi w śledztwie dotyczącym oszustwa na szkodę Zakładów Chemicznych Police - poinformowano w komunikacie. 100 funkcjonariuszy zabezpiecza dokumenty i dane elektroniczne z kilku firm i mieszkań.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział w piątek, że śledztwo prowadzą funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA i to z ich inicjatywy prowadzone są działania.

- Śledztwo CBA nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie dotyczy między innymi wyrządzenia szkody zakładom przy zawarciu i wykonywaniu umowy sprzedaży akcji senegalskiej spółki African Investment Group na 87 milionów złotych - powiedział Brodowski. Zaznaczył, że przejęte przez funkcjonariuszy dokumenty i dane zostaną teraz szczegółowo przeanalizowane. - Sprawa nadal się rozwija - podkreślił naczelnik. Senegalska African Investment Group była spółką zależną Zakładów Chemicznych "Police". W 2013 roku Police kupiły większościowy pakiet akcji AfrIG za 28,85 milionów dolarów. W 2018 roku AfrIG złożyła wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego.

Autor:js/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBA