Polska

CBA donosi na GROM do prokuratury

Polska

 
PAPCBA uważa, że w GROM-ie doszło do przestępstwa

Zawiadomienie ws. przetargów w jednostce specjalnej GROM skierowało CBA do Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dotyczy ono dwóch byłych dowódców i 16 żołnierzy.

Jak poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, zawiadomienie dotyczy przetargów z okresu 2002 - 2010 na samochody terenowe i ich specjalistyczne wyposażenie.

Jest ono efektem kontroli, którą CBA właśnie zakończyło, a która trwała od 6 grudnia ub. roku. Wykazała ona nieprawidłowości w trzech przetargach dotyczących zakupu 58 samochodów terenowych i specjalistycznego sprzętu.

Jak ujawnili w październiku dziennikarze TVN Bertold Kittel i Jarosław Jabrzyk, chodzi o zarzuty niegospodarności, fałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień.

Niekorzystne umowy mogły doprowadzić do milionowych strat.

WIĘCEJ O ŚLEDZTWIE DZIENNIKARZY TVN CZYTAJ TU

Śledztwo do CBA

- Zebrane przez agentów CBA materiały uzasadniają podejrzenie złamania prawa przez dwóch byłych dowódców oraz szesnastu żołnierzy GROM. Dlatego szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do Naczelnego Prokuratora Wojskowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa i powierzenie go CBA - poinformował Dobrzyński.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości