Były poseł odchodzi z PO. "Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci"

TVN24 | Polska

Autor:
mp//now
Źródło:
PAP
Platforma proponuje Pakiet Praw KobietTVN24
wideo 2/5
TVN24Platforma proponuje Pakiet Praw Kobiet

Były poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej Mariusz Grad zrezygnował z członkostwa w partii. Jak wyjaśnił, jego odejście jest spowodowane stanowiskiem PO w sprawie aborcji. "Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci" - napisał w oświadczeniu.

Mariusz Grad był szefem struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie tomaszowskim, w województwie lubelskim.

"Złożyłem rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej co jest jednoznaczne z rezygnacją z Przewodniczącego PO Powiatu Tomaszowskiego i członka zarządu Regionu Lubelskiego Platformy Obywatelskiej" - napisał Grad w oświadczeniu rozesłanym mediom.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wyjaśnił, że powodem rezygnacji jest "ogłoszone stanowisko Zarządu Krajowego PO odnośnie liberalizacji prawa do aborcji". "Sprawując mandat Posła RP w latach 2007-2015 podczas prac parlamentarnych głosowałem przeciw aborcji. Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci i nie mogę zgodzić się ze stanowiskiem Zarządu PO" – napisał Grad.

Były poseł PO Mariusz Grad odchodzi z partiiarchiwum TVN24

"Pakiet Praw Kobiet"

Mariusz Grad wyborach samorządowych w 2006 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa lubelskiego, pełnił funkcję członka zarządu woj. lubelskiego odpowiedzialnego między innymi za współpracę zagraniczną, turystykę i promocję oraz sprawy gospodarcze. W 2007 r. w wyborach parlamentarnych, kandydując z listy PO, uzyskał mandat poselski. W 2011 r. po raz kolejny został posłem. W następnych wyborach również ubiegał się o mandat posła, ale bezskutecznie.

Zarząd Krajowy PO przyjął w środę nowe stanowisko partii w kwestii aborcji. Zostało ono ujęte w "Pakiecie Praw Kobiet", na który - jak mówili politycy PO - składają się propozycje dotyczące bezpieczeństwa kobiet (edukacja seksualna, refundacja antykoncepcji, w tym awaryjnej, zapłodnienia in vitro i badań prenatalnych oraz pomoc dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami) oraz "Nowa umowa społeczna", która zakłada legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży po konsultacjach pacjentki z lekarzem i psychologiem.

Autor:mp//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24