Polska

Burze nadal groźne

Polska

Video od internauty Marcina AntosiakaPotok na ulicy w Gdańsku (video od internauty Marcina)

Niedziela w wielu miejscach zapowiadała się na ładną, ale okazało się to złudne. Nagłe burze przeszły między innymi nad Warszawą i Gdańskiem. Jak pokazał nam nasz internauta z Gdańska ulice tam zamieniły się w prawdziwe potoki.

Nadal będzie deszczowo. W nocy z niedzieli na poniedziałek zapowiadane jest duże zachmurzenie, głównie na zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu oraz burze, można także się spodziewać gradu. Podobna pogoda utrzyma się w najbliższych dniach.

Tymczasem jeszcze ok. 2,5 tys. ludzi w województwie podlaskim nie miało w niedzielę rano prądu, po awariach energetycznych wywołanych przez burze, przechodzące nad tym regionem.

W sobotę wieczorem bez prądu było w Podlaskiem 25 tys. odbiorców, a zasilania nie miało około tysiąca stacji transformatorowych. Energetycy zapewniają, że awarie są ciągle usuwane i jeszcze w niedzielę wszyscy odbiorcy będą mieli prąd.

Uewy nad Bydgoszczą (video nadesłane przez internautę Macieja Łukaszczyka)
Uewy nad Bydgoszczą (video nadesłane przez internautę Macieja Łukaszczyka)Maciej Łukaszczyk

Sobotnie burze przysporzyły też pracy strażakom, którzy odnotowali blisko osiemdziesiąt interwencji. Wyjeżdżali do zalanych piwnic i do usuwania z dróg połamanych drzew i grubych konarów.

Źródło: PAP, tvn24.pl, lublin.com.pl

Źródło zdjęcia głównego: Video od internauty Marcina Antosiaka

Pozostałe wiadomości