Burmistrz Gostynina naciskał na policjantów?

Aktualizacja:
Burmistrz Gostynina wpływał na policjantów?
Burmistrz Gostynina wpływał na policjantów?
TVN24
TVN24Burmistrz Gostynina wpływał na policjantów?

Proces burmistrza Gostynina dobiega końca. Pod koniec ubiegłego roku Włodzimierz Śniecikowski został zatrzymany przez policję. Okazało się, że prowadził samochód mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz wyszło na jaw, że włodarz Gostynina mógł próbować wymusić na policjantach zmianę obciążających go zeznań. Do prokuratury wpłynęło właśnie zawiadomienie w tej sprawie.

Według oficjalnej wersji burmistrz pojechał na komendę przeprosić policjantów. - Po przeproszeniu funkcjonariuszy wręczył im bezpłatne książki reklamowe gminy Gostynin - tłumaczy nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jednak jak dowiedział się reporter TTV, w czasie wizyty na komisariacie doszło do gwałtownej wymiany zdań między burmistrzem a policjantami, a podarowane książki rzekomo miały "latać po ścianach". Funkcjonariusze sprawę przekazali prokuraturze.

Wymuszał zmianę zeznań?

Czy burmistrz odwiedził policjantów, by wymóc na nich zmianę zeznań? - Tak wynika ze złożonego zawiadomienia, które wpłynęło do prokuratury, ale to będzie oczywiście przedmiotem wyjaśnień - mówi rzeczniczka prokuratury okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

- Prokurator nie ma jeszcze pewności, czy faktycznie zaistniało uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Chce upewnić się, żądając dodatkowych dokumentów, jak również rozważa zapoznanie się z aktami zawisłego w tej chwili przed sądem rejonowym w Gostyninie postępowania karnego przeciwko panu burmistrzowi - dodaje.

Źródło: TTV

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości