W Brzeszczach PiS przegrało dwa razy. To miasto, którym kiedyś rządziła Beata Szydło

Polska

Porażka wyborcza kandydata PiS w mieście Beaty Szydłotvn24
wideo 2/35

W Brzeszczach (województwo małopolskie) - mieście, gdzie burmistrzem była niegdyś Beata Szydło - kandydat popierany w drugiej turze przez Prawo i Sprawiedliwość przegrał wybory, uzyskując 39,77 procent poparcia. W pierwszej turze PiS wystawiło własnego kandydata na burmistrza, Bartosza Urodę, ale wypadł on najgorzej ze wszystkich startujących.

W 20-tysięcznych Brzeszczach (woj. małopolskie) na początku w walce o fotel burmistrza startowało czworo kandydatów. W pierwszej turze odpadła dotychczasowa burmistrz Cecylia Ślusarczyk, która otrzymała 16,96 procent poparcia, a także kandydat PiS Bartosz Uroda, który zdobył najmniej głosów - 15, 53 procent.

"Jedni głosowali za PiS-em, inni przeciwko PiS-owi"

W drugiej turze Prawo i Sprawiedliwość poparło Roberta Adamczyka, kandydata startującego z własnego komitetu. W wyborczej dogrywce Adamczyk uzyskał poparcie 39,77 procent głosujących i przegrał z Radosławem Szotem, kandydatem niezależnym, który otrzymał 60, 23 procent głosów.

- Jedni głosowali za PiS-em, więc głosowali na mojego przeciwnika, inni głosowali przeciwko PiS-owi, więc głosowali na mnie - skomentował przyszły burmistrz.

- Na pytanie, czy Robertowi (Adamczykowi) wystarczyłoby głosów na wygraną, gdyby nie poparł go PiS, już nie znajdziemy odpowiedzi - dodał Szot.

Wcześniej, w latach 1998-2005, burmistrzem Brzeszcz była obecna wicepremier i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

Autor: mjz//rzw//kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24