Bronisław Komorowski przewieziony do warszawskiego szpitala. Jest zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
mart/dap
Źródło:
Fakt, tvn24.pl
Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem TVN24
wideo 2/35
TVN24Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem

Bronisław Komorowski został przewieziony do szpitala w Warszawie, gdzie dalej będzie się leczył po zakażeniu koronawirusem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, były prezydent trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Wolskiej. Wcześniej Komorowski przebywał w placówce w Sejnach.

Pierwszy informację o przewożeniu byłego prezydenta do Warszawy podał "Fakt". W rozmowie z TVN24 potwierdziła ją dyrektor biura Bronisława Komorowskiego Anna Kulikowska.

Dodała, że lekarze podjęli decyzję w piątek rano i miała ona "czysto techniczny" charakter, a prezydent będzie miał w Warszawie "lepszą opiekę". Wcześniej przebywał w szpitalu w Sejnach.

Późnym popołudniem nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Bronisław Komorowski trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Wolskiej.

Bronisław KomorowskiRadek Pietruszka/PAP

"To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem"

Biuro byłego prezydenta potwierdziło w rozmowie z TVN24 12 listopada informację o zakażeniu Komorowskiego koronawirusem. - Mam stan podgorączkowy i kaszlę - powiedział wtedy Bronisław Komorowski w rozmowie z Onetem.

Dodał, że nie wie, od kogo i gdzie się zaraził. - To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem - mówił.

Jak podał Onet, były prezydent RP od początku epidemii w Polsce przebywa w swoim domu w Budzie Ruskiej (województwo podlaskie).

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowa poinformowało w piątek o 22 464 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 626 osób, u których wcześniej potwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Łącznie w Polsce zakażenie potwierdzono u ponad 819 tysięcy osób. Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 12 714 osób. 

Autor:mart/dap

Źródło: Fakt, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Tagi:
Raporty: