"Głęboko wstrząśnięci, ale i przekonani, że wielka postać Bronka pozostanie w pamięci". Minuta ciszy w Sejmie

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Minuta ciszy w Sejmie. Parlamentarzyści uczcili pamięć o zmarłym Bronisławie Cieślaku TVN24
wideo 2/6
TVN24Minuta ciszy w Sejmie. Parlamentarzyści uczcili pamięć o zmarłym Bronisławie Cieślaku

Posłowie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Bronisława Cieślaka. Aktor, dziennikarz i polityk Lewicy zmarł w Krakowie w wieku 77 lat. - Klub Lewicy będzie go przede wszystkim pamiętał jako zaangażowanego i sprawnego człowieka kultury. Osobę, która dla polskiej kinematografii zrobiła bardzo dużo – wspominał szef klubu Krzysztof Gawkowski.

Posłowie podczas wtorkowego posiedzenia pożegnali Bronisława Cieślaka minutą ciszy. Aktor, były poseł SLD, zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat w nocy z soboty na niedzielę. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski na mównicy sejmowej zwrócił uwagę, że Cieślak był wielką postacią polskiej kultury.

- Dla wielu Polaków był przede wszystkim lubianym i cenionym aktorem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Grał w jednym z najbardziej znanych polskich seriali. Kultowa rola Sławka Borewicza z serialu "07 zgłoś się" towarzyszyła milionom Polaków i w młodości i starości – opisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Jesteśmy głęboko wstrząśnięci"

Gawkowski przypomniał, że Cieślak zajmował się także polityką. Jak mówił, w roku 1997 roku uzyskał mandat poselski z list SLD, w trzeciej kadencji zasiadał w komisjach administracji i kultury. W wyborach w 2001 roku został ponownie parlamentarzystą z okręgu krakowskiego.

- Klub Lewicy będzie go przede wszystkim pamiętał jako zaangażowanego i sprawnego człowieka kultury. Osobę, która dla polskiej kinematografii zrobiła bardzo dużo. Pamiętamy, że był rzecznikiem klubu parlamentarnego – mówił Gawkowski. - Jesteśmy głęboko wstrząśnięci, ale i przekonani, że wielka postać Bronka pozostanie w pamięci – zapewnił. Szef klubu Lewicy złożył rodzinie wyrazy współczucia z powodu śmierci Bronisława Cieślaka.

>> Jako sierżant Olszańska wspierała porucznika Borewicza. "Z najtrudniejszych sytuacji wychodził dowcipem"

Minuta ciszy w SejmieTVN24

Bronisław Cieślak

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku. Pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W latach 70. zaczął zajmować się aktorstwem, największą popularność przyniosła mu rola porucznika milicji Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się".

W 1997 roku dostał się do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kadencję posła przedłużył w wyborach w 2001 roku, pełnił funkcję rzecznika klubu SLD. W 2005 i 2007 kandydował w kolejnych wyborach parlamentarnych, ale nie zdobył mandatu.

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24