Polska

Broniarz: zaproszenie do okrągłego stołu dotarło dopiero dzisiaj

Polska

[object Object]
Broniarz: dopiero dzisiaj dostaliśmy zaproszenie do okrągłego stołutvn24
wideo 2/35

- Dzisiaj dopiero przyszło do nas zaproszenie do udziału w okrągłym stole - poinformował w czwartek Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Obrady mają się odbyć w piątek 26 kwietnia. Wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił, że do wszystkich uczestników, "poza wysyłką w formie papierowej", zaproszenia zostały wysłane także mailem.

W piątek 26 kwietnia w samo południe ma rozpocząć się posiedzenie okrągłego stołu na temat oświaty. Z taką propozycją, w związku z trwającym strajkiem nauczycieli, wyszedł premier Mateusz Morawiecki.

KTO ZASIĄDZIE PRZY OKRĄGŁYM STOLE? CZYTAJ WIĘCEJ >

Sławomir Broniarz w rozmowie z reporterką TVN24 w czwartek około godziny 11.30 pokazał zaproszenie, które - jak mówił - doszło do niego właśnie tego dnia.

- Dzisiaj dopiero przyszło do nas zaproszenie do udziału. Niech pan (szef KPRM, Michał - red.) Dworczyk nie mówi, że 19 kwietnia, bo to pojawiło się dzisiaj, w przeddzień obrad okrągłego stołu. To jest ten szacunek do partnera - powiedział szef ZNP.

Broniarz zapowiedział jednak już 23 kwietnia, że udziału w obradach oświatowego okrągłego stołu Związek Nauczycielstwa Polskiego nie planuje.

Dworczyk: zaproszenia zostały wysłane do wszystkich

Wcześniej w czwartek na konferencji w Sejmie Dworczyk przekazał, że "zaproszenia zostały wysłane do wszystkich".

- Oczywiście, do Związku Nauczycielstwa Polskiego również, a może w pierwszym rzędzie - dodał.

Zaznaczył, że "poza wysyłką w formie papierowej, wysłaliśmy maile ze skanem podobnego pisma, żeby nie było wątpliwości, że te zaproszenia dotarły".

Dworczyk o okrągłym stole: zaproszenia zostały wysłane do wszystkich, do ZNP również
Dworczyk o okrągłym stole: zaproszenia zostały wysłane do wszystkich, do ZNP równieżtvn24

Autor: ads/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości