Polska

Branson dla TVN24: Może spróbuję pobić rekord Baumgartnera

Polska

Branson dla "TVN24"
tvn24Richard Branson dziś wizytuje Warszawę

- Sam skaczę ze spadochronem, więc może któregoś dnia spróbuję pobić rekord Feliksa Baumgartnera - mówił w rozmowie z Anitą Werner Richard Branson, słynny biznesmen i zarazem jeden z najbogatszych Brytyjczyków, który odwiedza Polskę. Cały wywiad Anity Werner z Bransonem w TVN24 w "Faktach po Faktach" 1 listopada o godzinie 19.25.

- Darzę to, co zrobił Baumgartner nadzwyczajnym szacunkiem z lekką nutką zazdrości. Tuż po tym jak skoczył chwyciłem za telefon i pytam: czy nasze statki kosmiczne przypadkiem nie latają znacznie wyżej? - żartował w rozmowie z TVN24 miliarder i właściciel Virgin Group, w której skład wchodzi około 400 firm.

Biznesmen snuł także plany dotyczące nowych, rewolucyjnych sposobów podróżowania. - Myślę, że dzięki naszemu programowi kosmicznemu pewnego dnia będziemy w stanie zrobić statek powietrzny, który będzie woził ludzi z Warszawy do Sydney w dwie lub trzy godziny - zapowiadał w wywiadzie Branson.

Na razie miliarder skupia się na swoim projekcie Virgin Galactics. - Będziemy pierwszą komercyjną firmą zabierającą ludzi w przestrzeń kosmiczną. Większość ludzi, którzy zapisali się do tego programu chciałoby tam polecieć, więc to nasze zadanie, aby uczynić to dla nich przystępnym cenowo i - co równie ważne - zapewnić im bilet powrotny - zaznaczył w wywiadzie dla TVN24 miliarder.

Bilet za 200 tys. dolarów Plany podboju kosmosu Branson snuł już podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego. Komercyjny rejs w przestrzeń kosmiczną, w czasie którego pasażerowie doświadczą kilku minut w stanie nieważkości, kosztować ma około 200 tys. dolarów (ponad 600 tys. zł). W kolejce czeka już kilkaset osób, a ekscentryczny biznesmen, znany już wcześniej z ekstremalnych wyczynów, ma polecieć statkiem jako pierwszy. Brytyjski miliarder w Warszawie zainaugurował także program Virgin Mobile Academy wpierający przedsiębiorczość młodych Polaków. Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy chcą założyć własny biznes i potrzebują na to środków. Zwycięzca, którego pomysł na biznes najbardziej spodoba się jury, otrzyma 100 tys. zł. Czas na rejestrację i przesłanie swoich pomysłów uczestnicy mają do 31 stycznia 2013 r. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w szkoleniach i zaprezentują swoje pomysły przed jury.

Cały wywiad Anity Werner z Richardem Bransonem w TVN24 w "Faktach po Faktach" 1 listopada o godzinie 19.25.

Autor: abs//bgr / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości