Para prezydencka, premier, liderzy opozycji. Politycy składają życzenia na Boże Narodzenie

Aktualizacja:
Autor:
ft//now
Źródło:
tvn24.pl
Życzenia bożonarodzeniowe od Pary Prezydenckiej
Życzenia bożonarodzeniowe od Pary Prezydenckiej
Kancelaria Prezydenta
Kancelaria PrezydentaŻyczenia bożonarodzeniowe od Pary Prezydenckiej

Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę - zaapelował prezydent Andrzej Duda, który w piątek, wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, złożył rodakom życzenia bożonarodzeniowe. Były premier Donald Tusk złożył z kolei obietnicę, że "następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa". Życzenia Polakom złożyli także między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Życzenia świąteczne pary prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie prezydenta, a także w mediach społecznościowych. - Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy. Pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia - powiedział prezydent Andrzej Duda.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Pierwsza dama wskazała, że "w polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce". - Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje - te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama: każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność

Prezydent przypomniał, że "jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole". - To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze - a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej - zaapelował Andrzej Duda.

Pierwsza dama zwróciła również uwagę na osoby przeżywające trudne chwile i poprosiła o pamięć o nich. - W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję - oceniła.

- Właśnie tego pragniemy państwu życzyć - świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności - powiedział prezydent.

- Wszystkim naszym rodakom w kraju i za granicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nader wszystko wewnętrznego pokoju - niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydencka choinka

W wigilijny wieczór prezydent Andrzej Duda zamieścił też na swoim koncie społecznościowym w serwisie Instagram zdjęcie choinki świątecznej i życzenia "radosnych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia AD 2021, pełnych rodzinnej miłości, wzajemnej życzliwości i zdrowia".

"Uważajcie na siebie i innych, dbajcie o siebie nawzajem!" - napisał prezydent. "Niech nikomu w ten wyjątkowy wieczór nie zabraknie bratniej duszy i przyjaznego domu! Podnieś rękę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą i nas wszystkich!" - dodał.

Tusk: następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa

Lider Platformy Obywatelskiej, były premier Donald Tusk życzenia z okazji Bożego Narodzenia złożył w mediach społecznościowych. "Chrystus się rodzi, nas oswobodzi… Chciałbym Wam wszystkim złożyć w prezencie pod choinkę obietnicę, że następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa. A dziś z całego serca życzę Wam zdrowia, uśmiechu i spokoju" - napisał Tusk na Twitterze. 

Premier: dzięki pracy służb możemy ten czas spędzić bezpiecznie

Życzenia złożył także premier. "Dzięki pracy służb możemy ten czas spędzić bezpiecznie. Dziękuję za Wasze poświęcenie na rzecz naszego bezpieczeństwa i życzę spokojnych świąt. Niech Nowonarodzony przynosi Wam zdrowie, radość i nadzieję w każdym dniu nowego roku. Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Post opatrzony został także krótkim filmem, na którym życzenia składane przez szefa rządu uzupełniono nagraniami polskich mundurowych, którzy pełnią służbę przy granicy z Białorusią, lekarzy walczących z pandemią COVID-19 czy strażaków gaszących pożary lasów.

Witek: wraz z Nocą Wigilijną nadchodzi radość, miłość i nadzieja

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek napisała na Twitterze, że "wraz z Nocą Wigilijną nadchodzi radość, miłość i nadzieja". "Bądźmy otwarci na ich przyjęcie, nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim Państwu życzę zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt" - dodała. 

"Bądźcie zdrowi, bądźcie szczęśliwi, bądźcie uśmiechnięci"

"Kochani! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam i Waszym rodzinom spokoju, prawdziwej radości i spełnienia najskrytszych marzeń. Bądźcie zdrowi, bądźcie szczęśliwi, bądźcie uśmiechnięci. Wszystkiego dobrego!" - napisał w mediach społecznościowych prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szłapka: by nasze marzenia stały się rzeczywistością

Lider Nowoczesnej Adam Szłapka życzył "nam wszystkim, by nasze marzenia stały się rzeczywistością". "Marzenia o Polsce wolnej, otwartej, nowoczesnej i tolerancyjnej" - dodał.

Biedroń: oby każdy z nas stał się po tych świętach odrobinę lepszy

"Oby każdy z nas stał się po tych świętach odrobinę lepszy - wtedy cała Polska stanie się o wiele lepsza" - napisał na Twitterze europoseł Lewicy Robert Biedroń. "Życzę Wam jak najwięcej miłości i zrozumienia. Odpocznijcie i spędźcie ten świąteczny czas z najbliższymi" - dodał.

"Zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku, radości i wielu miłych chwil. No i oczywiście dobrego Nowego Roku" - napisał na Twitterze lider partii Razem Adrian Zandberg.

Czarzasty: chciałem życzyć jednej rzeczy - zdrowia

- Wszystkim Polkom i Polakom, wierzącym i niewierzącym, kochającym się w ten sposób czy inny sposób, ludziom, którzy codziennie chodzą do szkoły, do pracy, również tym, którzy tej pracy nie mają, chciałem życzyć jednej, tylko jednej rzeczy - zdrowia - mówił lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Jak tłumaczy, "zdrowia, dlatego że ludzie chorują". - Zdrowia, które jest najważniejsze, bo zdrowie i życie to najważniejsza sprawa. Nie przejmujcie się polityką, nie przejmujcie się żadnymi innymi sprawami. Bądźcie na Nowy Rok, bądźcie na Święta, bądźcie na zawsze zdrowi - podkreślił.

Hołownia: dla nas ten czas oczekiwania jest tym bardziej szczególny

Życzenia świąteczne złożył także Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska 2050.

"Kochani, z serca życzymy Wam spokojnych świąt. Dla nas ten czas oczekiwania jest tym bardziej szczególny" - napisał na Twitterze. "Chcemy się tym naszym radosnym oczekiwaniem podzielić z Wami, bo głęboko wierzymy, że i my i Wy wszystkiego dobrego doczekamy. Wesołych Świąt!" - zakończył.

Do wpisu w mediach społecznościowych lider ruchu Polska 2050 dołączył nagranie, w którym składa życzenia wraz ze swoją żoną, Urszulą Brzezińską-Hołownią.

Autor:ft//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości