Boni ministrem u Tuska

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Michał Boni będzie ministrem w Kancelarii Premiera

Michał Boni pokieruje zespołem doradców strategicznych szefa rządu Donalda Tuska. Niedoszły minister pracy odbierze nominację na sekretarza stanu w Kancelarii Premiera w pierwszych dniach stycznia - podało RMF FM.

Grupa doradców, na czele której stanie Boni ma być mała. W jej skład wejdzie około 7-10 młodych naukowców, ludzi z doświadczeniem w biznesie i organizacjach pozarządowych. Mają doradzać premierowi i opracowywać strategiczne, długofalowe plany działań rządu. Skład grupy ma być wyłoniony na przełomie grudnia i stycznia.

Wtedy też Boni oficjalnie zostanie ministrem w Kancelarii Premiera, i jednym z jego najbliższych współpracowników.

Oczekiwana nominacja

Michał Boni będzie ministrem w Kancelarii Premiera
TVN24

Doniesienia o nominacji dla Boniego nie są zaskoczeniem. Kiedy Boni przyznał się publicznie, że w drugiej połowie lat 80. podpisał zobowiązanie współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, Donald Tusk mówił, że choć nie może zostać pełnowymiarowym członkiem rządu, to on i tak chce korzystać z jego rad i doświadczenia.

W latach 80. Boni był działaczem opozycyjnym, później współtworzył Kongres Liberalno-Demokratyczny i Unię Wolności. W 1990 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

W gabinecie Jana Krzysztofa Bieleckiego stał na czele Ministerstwa Pracy.

Źródło: RMF FM, TVN24