TVN24 | Polska

Koronawirus w podstawówce w Bolesławcu. 10 klas na nauczaniu zdalnym

TVN24 | Polska

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Ognisko koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu
Ognisko koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 5 w BolesławcuTVN24 Wrocław
wideo 2/7
TVN24 WrocławOgnisko koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu

Ognisko koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu (Dolnośląskie). Około 250 uczniów z 10 klas przeszło w tryb nauczania zdalnego. Zakażeni koronawirusem są też nauczyciele, wśród nich są zarówno osoby zaszczepione, jak i ci, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19.

Z pierwszych informacji przekazywanych przez bolesławiecki magistrat wynika, że źródłem zakażenia mogła być uczennica jednej ze starszych klas. Nastolatka była chora i mimo że przez tydzień nie chodziła do szkoły, miała kontakt z rówieśnikami, przez co jedna z klas trafiła na zdalne nauczanie. Jednak w konsekwencji tego w międzyczasie zakażeni zostali też nauczyciele.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Po przeprowadzeniu badań u 11 pracowników szkoły, pedagogicznych i niepedagogicznych, stwierdzono koronawirusa. Wśród nich są osoby zaszczepione i niezaszczepione. Proporcjonalnie rozkłada się to podobnie - mówi Beata Sulska, naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta w Bolesławcu, dodając, że osoby niezaszczepione przechodzą zakażenie ciężej.

10 klas na nauczaniu zdalnym

We wtorek zapadła decyzja o przejściu sześciu klas w tryb nauki zdalnej. W środę liczba klas uczących się poza szkołą wzrosła do 10. A to oznacza, że już około 250 uczniów odbywa lekcje z domu.

Decyzją sanepidu uczniowie czterech klas będą objęci kwarantanną przez dziewięć dni. Pozostałe klasy mają uczyć się zdalnie tylko do końca tego tygodnia. Epidemiolodzy będą monitorować rozwój potencjalnych zakażeń i w razie potrzeby modyfikować zalecenia.

Szkoła Podstawowa nr 5 nie planuje całościowego przejścia w tryb nauczania zdalnego.

Szkoła Podstawowa nr 5 w BolesławcuGoogle Street View

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości