Bolesław "Bolo" K. przed sądem

Polska

"Bolo" jest podejrzany o handel narkotykami

W Sądzie Rejonowym w Kielcach ma się dziś rozpocząć proces trzech mężczyzn, w tym poznańskiego działacza piłkarskiego Bolesława K. Oskarżeni są o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

W akcie oskarżenia jest mowa o tysiącach tabletek ekstazy, które m.in. trafiły do Danii i Austrii.

Prokuratura oskarżyła odsiadującego obecnie wyrok za produkcję narkotyków w "fabryczce" w Bliżynie (Świętokrzyskie) chemika Ryszarda J. o to, że w 2000 roku sprzedał kilku nabywcom ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy.

Bolesław K. - według prokuratury - uczestniczył w nabyciu 24 tys. tabletek ekstazy od Ryszarda J.. Oskarżono go również o posiadanie pistoletu gazowego, na który nie miał zezwolenia. Mężczyznom grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Bolesław K. ps. "Bolo" jest działaczem i sponsorem poznańskiego sportowego klubu Olimpia. Policji znany jest z niejasnych interesów prowadzonych pod przykrywką klubu. W 1997 r. w domu "Bola" policja znalazła część łupu napadu na bank w Kołbaskowie. Bolesław K. był też w centrum zainteresowania funkcjonariuszy przy okazji śledztwa w sprawie korupcji w poznańskiej policji. W listopadzie zeszłego roku ktoś próbował dokonać zamachu na "Bola". Jego czarny lexus został ostrzelany, a kula trafiła Bolesława K. w nogi.

"Bolo" łączony jest też, ze śmiercią Jacka Dębskiego. To właśnie on miał poznać ministra Dębskiego z gangsterem Leszekiem Jeremiaszem B. ps. "Baranina".

ma

Źródło: PAP