Polska

"Bohaterowie Basenu Narodowego" przed sądem. Internauci protestują

Polska

Aktualizacja:
Adwokat o procesie "Bohaterów Basenu Narodowego"
tvn24Bohaterowie Basenu Narodowego

Prze południem rozpoczęła się jedna z dwóch rozpraw kibiców, którzy we wtorek wbiegli na murawę Stadionu Narodowego po informacji o prawdopodobnym odwołaniu spotkania. - Mam nadzieję, że to postępowanie nie będzie się toczyć z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 adwokat Łukasz Chojniak. Dwóm kibicom grozi nawet do trzech lat więzienia.

Początek rozprawy drugiego z mężczyzn zaplanowano na o godz. 12.

Zdjęcia obu kibiców szybko pojawiły się w mediach. Stali się oni symbolem zamieszania ze Stadionem Narodowym. Po "akcji" na stadionie trafili w ręce policji. Oprócz więzienia grozi im jeszcze kara grzywny bądź ograniczenia wolności.

Chojniak podkreślił, że tak wysoką karę przewiduje ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. - My zawsze domagamy się, żeby prawo było surowe i stworzyliśmy sobie takie. (...) To jest przestępstwo, ale ja mam poważne wątpliwości czy była tam szkodliwość społeczna czynu. Nie było meczu, nic złego się nie wydarzyło, a ci panowie paradoksalnie rozładowali atmosferę. Mam nadzieję, że to postępowanie nie będzie się toczyć - podkreślił adwokat w TVN24.

Wypuścić ich

W obronie zatrzymanych wystąpili internauci. Na Facebooku powstała nawet specjalna grupa "Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego", którą "lubi" już ponad 30 tys. osób (i ciągle rośnie). "Chłopakom grozi 5 tys. zł grzywny lub 3 lata więzienia. Za rozbawienie całej Polski. Absurd!" - piszą założyciele profilu. Internauci gorąco popierają akcję.

Zatrzymanie mężczyzn gorąco komentują też internauci na Kontakcie 24. "PZPN i NCS powinni tym dwóm moim nowym Idolom publicznie podziękować i wręczyć dożywotnie karnety na mecze polskiej kadry. Gdyby nie fakt, iż rozładowali nerwową atmosferę panującą na Narodowym, mogłoby dojść do burd i zdewastowania naszej chluby narodowej" - pisze Dorota.

A Marek dodaje: "Jeżeli będzie taka potrzeba, to zrobimy manifest przed sądem w sprawie tych dwóch chłopaków, którzy tak naprawdę wnieśli dużo uśmiechu w tą kompromitację NCS-u".

Jakie jest Wasze zdanie? Piszcie na kontakt24@tvn.pl.

Autor: mn//mat/k / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości