Polska

Bogdan Klich szefem MON?

Polska

TVN24Klich był już wiceszefem MON u Jerzego Buzka

Eurodeputowany PO Bogdan Klich ma zostać ministrem obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska - nieoficjalnie dowiedział się dziennik.pl od ścisłego kierownictwa partii. Bogdan Zdrojewski, wymieniany wcześniej jako najpoważniejszy kandydat PO na to stanowisko, ma objąć Ministerstwo Kultury.

Do tej pory wiadomo było, że Zdrojewski obejmie jedno z tych dwóch ministerstw. Na pytanie, które wybierze odpowiadał wymijająco, że "sercem bliżej mu do kultury, rozumem do MON".

Większość mediów oceniała, że bliżej mu do resortu kultury. Nazwisko Klicha, jako szefa MON, do tej pory nie pojawiało się jednak w wśród dziennikarskich spekulacji.

W rozmowie z tvn24.pl nie Klich zaprzeczył, że ma objąć Ministerstwo Obrony Narodowej. - Żadnych komentarzy - uciął krótko

Klich ma doświadczenie

Klich był już wiceszefem tego ministerstwa w rządzie Jerzego Buzka. Odpowiadał za kontakty Polski z NATO. W 2001 r. został posłem. Mandat złożył jednak w 2004 roku, bo wybrano go do Parlamentu Europejskiego.

Jest wykładowcą w Katedrze Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz autorem około dwudziestu publikacji z zakresu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest także prezesem Instytutu Studiów Strategicznych.

Źródło: tvn24.pl, dziennik.pl, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości