Polska

Bluesująca 7-latka podbija internet

Polska

Artur Krystek7-letnia Jagoda Krystek

Ojciec nagrał bluesowy występ swojej 7-letniej córki smartfonem. Jagoda podbiła serca internautów. Bluesem żyje też jej siostra Martyna, która niebawem wystąpi na Rawa Blues Festival w Katowicach.

– Chłoną to, co ojciec im puszcza. Piszę teksty dla mojego zespołu, dla dziewczyn zacząłem pisać raczej dla przyjemności. Stworzyłem coś konkretnie dla Jagody, nie sądziłem, że odniesie taki sukces – mówi Artur Krystek, ojciec dziewczynek. Obie pociechy bluesmana chodzą do szkół muzycznych.

Rodzinny interes

Artur żyje bluesem od najmłodszych lat, jego rodzina – jak mówi – chcąc, nie chcąc, musiała tym przesiąknąć.

– Sam śpiewam w zespole bluesowym, dziewczynki mają to w genach. Film z Jagodą nagrałem na pamiątkę, a do internetu trafił raczej żartem i z chęci pochwalenia się znajomym. Cieszę się, że potoczyło się to w taki sposób – mówi Artur.

"Jestem blueswomenką, to już każdy raczej wie (…). To jest jak magnes i to właśnie jestem ja. Do przodu, byle nie do tyłu, gdy muzyka gra" - śpiewa Jagoda w piosence "Wiem to na pewno".

Utwór zyskał ponad 16 tysięcy odsłon w zaledwie 6 dni. Pojawiają się pod nim pozytywne komentarze np. "Mieć taką siostrę lub córkę to istny skarb" oraz "Zrobi szał na Rawa Blues Festival, wiem to na pewno".

Wystąpi na Rawie

Starsza córka muzyka, 15-letnia Martyna, będzie miała swoje pięć minut na bluesowej scenie w Katowicach. Wystąpi podczas najważniejszej polskiej imprezy prezentującej ten gatunek muzyki - Rawa Blues Festival, 5 października w Spodku.

Martyna Krystek "Answer"Artur Krystek | archiwum prywatne

To także zasługa ojca, który wysłał jako zgłoszenie na swoją, autorską kompozycję "Answer", wykonaną przez swój zespół 2LATE, w którym śpiewa Martyna.

Autor: ej/NS/b / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Artur Krystek