Błaszczak o kampanii billboardowej Ewy Kopacz: skąd miała pieniądze?

[object Object]
Mariusz Błaszczak o kampanii wizerunkowej Ewy Kopacztvn24
wideo 2/18

- Czy to była kampania sfinansowana ze środków kampanijnych Platformy Obywatelskiej, czy z jakichś innych pieniędzy? Podejrzewam, że z jakichś innych pieniędzy - powiedział poseł PiS Mariusz Błaszczak o kampanii wizerunkowej premier Ewy Kopacz, prowadzonej pod hasłem "Słucham. Rozumiem. Pomagam".

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS skomentował w ten sposób kampanię wizerunkową premier Kopacz, która jest prowadzona przy użyciu nośników zewnętrznych i telewizji, i ze sloganem "Słucham. Rozumiem. Pomagam".

- Kiedy popatrzymy na wydatki wizerunkowe kampanii pani Kopacz, te billboardy, te spoty reklamowe, to przecież kosztowało miliony złotych. Czy to była kampania sfinansowana ze środków kampanijnych Platformy Obywatelskiej, czy z jakichś innych pieniędzy? Podejrzewam, że z jakichś innych pieniędzy - powiedział Mariusz Błaszczak.

Mieszkanie dla (byłego) prezydenta

Błaszczak skomentował też doniesienie portalu niezależna.pl, który podał w czwartek, że decyzją byłego prezydenta Kancelaria Prezydenta RP podpisała umowę wynajmu mieszkania w Warszawie dla niego na okres 12 miesięcy. Według portalu, były prezydent ma docelowo mieszkać w nim do 2020 r. Lokalizacja mieszkania jest nieznana. Wcześniej pisała o tym "Gazeta Polska Codziennie"

- W mojej ocenie jest to nadużycie, żeby z pieniędzy polskiego podatnika było opłacane mieszkanie dla byłego prezydenta, tym bardziej, że przecież mieszkanie posiada, a nawet kilka - powiedział poseł PiS.

- Skoro wynajął prezydent Komorowski swoje mieszkanie w Warszawie, w śródmieściu, na 10 lat, bo zakładał że będzie rządził 10 lat, to tylko świadczy o jego arogancji - dodał, mówiąc o apartamencie przy ul. Rozbrat na warszawskim Powiślu, który należy do byłego prezydenta.

Autor: fil\mtom / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości