TVN24 | Polska

Kamper skradziony w Niemczech, odnaleziony na posesji niedaleko Bierutowa

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Oleśnica
Kamper został skradziony w Niemczech
Kamper został skradziony w NiemczechKPP Oleśnica
wideo 2/6
KPP OleśnicaKamper został skradziony w Niemczech

Policjanci odnaleźli wartego 230 tysięcy złotych kampera skradzionego w Niemczech. Fiat stał na posesji niedaleko Bierutowa na Dolnym Śląsku. Nie miał tablic rejestracyjnych.

Na trop kampera funkcjonariusze wpadli w wyniku prowadzonych "czynności operacyjnych". Po przyjeździe na miejsce, gdzie miał się znajdować skradziony kamper, na posesji zastali auto bez tablic rejestracyjnych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Z uwagi na to, że jesteśmy w Strefie Schengen, mamy połączone systemy informatyczne z innymi państwami strefy. Jeżeli pojazd został utracony na terenie Schengen, to taka informacja jest widoczna w każdym kraju - tłumaczy Bernadeta Pytel, rzeczniczka policji w Oleśnicy. - Po kontroli numeru VIN i sprawdzeniu w systemie okazało się, że kamper faktycznie został skradziony z terenu Niemiec - dodaje policjantka.

Pojazd odnaleziono na posesji w PolsceKPP Oleśnica

Czynności trwają

Posesja była zamieszkana przez trzy osoby, które zostały zatrzymane. Po przesłuchaniu wszyscy zostali zwolnieni, dotychczas zebrane dowody nie wskazują, aby to one były sprawcami kradzieży. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Wartość skradzionego pojazdu to 230 tysięcy złotych. Został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Oleśnica

Źródło zdjęcia głównego: KPP Oleśnica

Pozostałe wiadomości