Polska

Biegły od Olewnika nie stawił się w sądzie

Polska

SXCBiegły od Olewnika nie stawił się w sądzie

Bogdan Z., któremu przedstawiono zarzuty w związku ze sprawą Olewnika, nie stawił się w olsztyńskim sądzie. Jako biegły miał zeznawać w dwóch sprawach, ale poinformował, że ma zakaz wykonywania obowiązków.

Jak powiedział rzecznik olsztyńskiego sądu okręgowego Waldemar Pałka, do sądu dotychczas nie dotarły z gdańskiej prokuratury żadne informacje o zawieszeniu Bogdana Z. w obowiązkach. - Jeśli te informacje nie dotrą do nas do środy, wówczas prezes sądu sam wystąpi do prokuratury o informacje na ten temat - powiedział sędzia Pałka.

Lekarz Bogdan Z. od listopada 2009 jest etatowym pracownikiem referatu techniki kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Decyzją prokuratury został zawieszony. Wcześniej do jego obowiązków służbowych należało wykonywanie opinii sądowo-lekarskich dotyczących oględzin zwłok w miejscach ich znalezienia oraz wykonywanie oględzin ciała np. osób pobitych.

Robił sekcję zwłok Olewnika

Jak poinformował szef Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Zbigniew Niemczyk, biegłemu Z. postawiono zarzuty sfałszowania opinii i niedopełnienia obowiązków.

W 2006 r. przeprowadzał on badania zwłok Krzysztofa Olewnika. Prokurator wyjaśnił, że zarzuty mają związek z zatajeniem w opinii informacji, iż wyniki badań próbek z różnych kości szczątków Olewnika różniły się. W takiej sytuacji - jak powiedział Niemczyk - ekspertyzy powinny zostać powtórzone.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: SXC

Pozostałe wiadomości