Polska

Biegali i jeździli na rowerze, by pomóc dzieciom. Finał akcji Pomoc Mierzona Kilometrami

Polska

Biegaj i jeździj na rowerze, a pomożesz dzieciom. Finał akcji Pomoc Mierzona Kilometrami
tvn24Ambasadorką akcji Pomoc Mierzona Kilometrami jest Anna Lewandowska

Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami dobiegła końca. Przez niemal cztery miesiące cała Polska zbierała kilometry na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci. W niedzielę 28 września w czasie Maratonu Warszawskiego odbył się wielki finał akcji.

O godzinie 13 na scenie głównej na płycie Stadionu Narodowego odbyło się oficjalne zakończenie tegorocznej akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami. Maraton był w tym roku ostatnią okazją, by poprzez własną aktywność pomóc niepełnosprawnym dzieciom – podopiecznym Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Udział mogli wziąć wszyscy - uczestnicy, kibice, sympatycy akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Warunek był jeden - trzeba żyć aktywnie i chcieć pomóc chorym dzieciom w powrocie do aktywnego życia.

Ruch dla dzieci

Do dyspozycji gości na Stadionie Narodowym były rowery stacjonarne i bieżnie, przygotowano także konkursy, w których do wygrania będą ciekawe nagrody. Dystans, który goście pokonali w czasie tych aktywności sportowych, został doliczony do ogólnej puli akcji Pomoc Mierzona Kilometrami i przyczynił się do zdobycia pieniędzy na rehabilitację i protezy dla dzieci.

Na imprezie pojawiły się także gwiazdy i znani sportowcy, którzy przez cały czas trwania akcji aktywnie zbierali kilometry i swoją obecnością oraz przykładem zachęcali wszystkich do dbania o kondycję i prowadzenia aktywnego trybu życia, a jednocześnie do pomagania potrzebującym.

To m.in. Rafał Wilk, Maja Włoszczowska, Bartosz Nowicki, Przemek Cypryański, Kamila Szczawińska, Anna Lewandowska, Beata Sadowska, Aleksandra Goss, Monika Kuszyńska.

Walka o milion złotych

Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami rozpoczęła od 14 czerwca. Podzielona została na osiem etapów, w czasie których określane były nowe wyzwania, czyli liczba kilometrów, jaką w ustalonym czasie powinni pokonać uczestnicy akcji. Kilometry były naliczane za pomocą aplikacji Endomondo zainstalowanej na telefonie, gdy spacerujemy, jeździmy na rowerze lub na rolkach, biegamy, maszerujemy.

Gdy w poszczególnym etapie cel zostanie osiągnięty, organizator przekazuje określoną kwotę Fundacji TVN Nie Jesteś Sam na rehabilitację i protezy dla chorych dzieci.

Uczestnicy akcji pokonali ponad 78 mln km i zdobyli 770 tys. zł. Niestety w niedzielę do północy licznik akcji nie przekroczył 80 mln km. Gdyby tak się stało, na konto fundacji ze wszystkich etapów trafiłoby aż milion złotych.

Autor: TVN24.pl / Źródło: kilometrami.pl

Źródło zdjęcia głównego: fundacja.tvn.pl

Pozostałe wiadomości