Polska

"Zrobimy im jesień średniowiecza". Biedroń rozpoczął kampanię wyborczą

Polska

[object Object]
Robert Biedroń zainaugurował kampanię wyborczą Wiosny do Parlamentu Europejskiegotvn24
wideo 2/35

Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie i polskiej delegacji w Parlamencie Europejskim - zapowiedział lider partii Robert Biedroń. - Jałowe spory prowadzone przez dwie wielkie partie polityczne do niczego dobrego nie prowadzą. Czym oni się w ogóle zajmują? To kompletne bzdury, które nie mają nic wspólnego z dzisiejszą Europą. Zrobimy im jesień średniowiecza - zadeklarował.

W poniedziałek w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował kampanię wyborczą Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Polityk ocenił na konferencji prasowej, że polska delegacja do PE jest najstarszą delegacją krajową, a także jest jedną z "najsłabszych, jeśli chodzi o pracowitość".

"Zrobimy im jesień średniowiecza"

- Musimy to zmienić i Wiosna to zmieni. Dlatego dzisiaj zaczynamy akcję profrekwencyjną w całej Polsce: "Dodajmy Europie skrzydeł" - zapowiedział Biedroń.

Jak dodał, jego ugrupowanie chce "zapoczątkować rewolucję - wiosnę ludów", jeśli chodzi o frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Chcemy mieć wiosnę ludów 26 maja, chcemy doprowadzić do tego, że my - Polki i Polacy - będziemy współdecydować o tym, jak będzie wyglądało miejsce Polski w Unii Europejskiej, ale także, jak będzie wyglądała Unia Europejska w przyszłości - mówił.

Według Biedronia nie może być tak, że do Unii "wysyłamy ludzi, z których połowa 'ani be, ani me' w żądnym języku obcym nie jest w stanie powiedzieć, ludzi, którzy na sali posiedzeń śpią zamiast pracować".

Biedroń ocenił, że "mamy dziś średniowiecze, jeśli chodzi o listy" konkurentów Wiosny. - Chciałbym, żeby ta drużyna, która będzie wiosną ludów, była nowoczesną drużyną, która rozumie miejsce Polski w 2019 roku. Te spory - które są jałowe - prowadzone przez dwie wielkie partie polityczne do niczego dobrego nie prowadzą. O czym oni w ogóle gadają? Czym oni się w ogóle zajmują? To kompletne bzdury, które nie mają nic wspólnego z dzisiejszą Europą. Wiosna zmieni to oblicze i zrobimy im jesień średniowiecza - zadeklarował.

"Dodamy skrzydeł Europie, dodamy skrzydeł polskiej delegacji"

Biedroń wyjaśnił, że Wiosna inauguruje kampanię do Parlamentu Europejskiego. - Zarejestrowaliśmy komitet wyborczy Wiosna Roberta Biedronia, tak się będziemy nazywali, pod nazwą tego komitetu zarejestrujemy niedługo listy wyborcze. Żeby to zrobić, musimy co najmniej w siedmiu okręgach zarejestrować listy i Wiosna to zrobi. Zbierzemy co najmniej 100 tysięcy podpisów - mówił.

Dodał, że Wiosna będzie zbierała podpisy w całym kraju. - Wyruszamy w wielką trasę - ogłosił. Poinformował, że w Warszawie już rozpoczęła się zbiórka podpisów.

- Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie, dodamy skrzydeł polskiej delegacji, tak żebyśmy już nigdy nie musieli się wstydzić za to, kogo tam wysyłamy - powiedział Biedroń. Przekonywał, że Wiośnie "udało się wyzwolić energię, jakiej do tej pory jeszcze nikt w polskiej polityce, w ostatnich latach nie wyzwolił".

Lider Wiosny poinformował również, że szefem sztabu wyborczego będzie wiceprezes Wiosny Marcin Anaszewicz, pełnomocniczką wyborczą będzie wiceprezes partii Gabriela Morawska-Stanecka, a pełnomocniczką finansową - Monika Gotlibowska.

"Jesteśmy gotowi, żeby pokazać najlepszą drużynę"

Biedroń zapowiedział też, że w sobotę 23 marca Wiosna przedstawi swoje "jedynki" na listach wyborczych. - Dopinamy nasze listy, jesteśmy już gotowi do tego, żeby pokazać najlepszą drużynę w Polsce do Parlamentu Europejskiego - podkreślił. - To my mamy połączenie doświadczenia, jakości i znajomości języków - dodał.

Wiosna rusza w Polskę z partyjnym food truckiem. Na samochodzie umieszczono między innymi takie napisy, jak: "Dość już znudzonych, zmęczonych polityków i ich wiecznego 'nie da się'", "Jesteśmy ładunkiem nowej energii, której potrzebuje Polska i Europa" i "Dodajmy Europie skrzydeł, dołącz do nas". Biedroń dodał, że Wiosna będzie rozdawać Polakom jabłka, które będą symbolem kampanii jego ugrupowania, bo - jak wskazał - "kojarzy się ono z życiem, czymś pozytywnym, z czymś, czym jest Wiosna".

Biedroń zapowiedział też, że we wtorek odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Wiosna zaprezentuje osobę, która "stanie się jednym z liderów" list partii do Parlamentu Europejskiego.

Autor: kb//kg / Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości