Polska

Wiosna wystartuje samodzielnie. "Nie ma innych scenariuszy na stole"

Polska

Biedroń: Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w wyborach parlamentarnych
Biedroń: Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w wyborach parlamentarnychtvn24
wideo 2/35

Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest nasz plan działania - oświadczył we wtorek lider partii Robert Biedroń. Zaznaczył, że Wiosna jest gotowa na rozmowy z wszystkimi siłami postępowymi.

Biedroń poinformował na konferencji prasowej przed Sejmem, że od poniedziałku "pracuje już zespół, który przygotowuje Wiosnę do kolejnych wyborów, jesiennych, do Sejmu i Senatu".

Biedroń: Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w wyborach parlamentarnych

- Dzisiaj Wiosna podjęła decyzję - mieliśmy wczoraj długie rozmowy - o samodzielnym starcie, startujemy niezależnie. Wygraliśmy pierwsze wybory [Wiosna zdobyła trzeci wynik w wyborach do europarlamentu - przyp. red.], zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne - przekazał Biedroń pytany przez dziennikarzy, czy będzie prowadził rozmowy o wspólnym starcie z ugrupowaniami wchodzącymi w skład Koalicji Europejskiej. Podkreślił, że "nie ma innych scenariuszy na stole".

Zapowiedział również, że będzie liderem jednej z list Wiosny do Sejmu. - Stworzymy najlepszą z możliwych list tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do Parlamentu Europejskiego, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu - mówił lider Wiosny.

Zastrzegł jednocześnie, że nie ma decyzji co do szczegółowej formuły samodzielnego startu. - Jesteśmy gotowi na rozmowy ze wszystkimi postępowymi siłami. Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny, a podzielają podobne wartości - dodał.

Trzecie miejsce w wyborach do europarlamentu

W poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu. PiS zdobyło 45,38 proc. poparcia co przekłada się na 27 mandatów. Koalicja Europejska - 38,48 proc., czyli 22 mandaty, a Wiosna Roberta Biedronia 6,06 proc. poparcia - trzy mandaty.

Reszta startujących ugrupowań znalazła się pod pięcioprocentowym progiem.

Autor: ads//now / Źródło: PAP, tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości