Biedroń odpowiada Tomaszewskiemu. "Musimy przerobić Twoje uprzedzenia w sejmowej saunie"

Tomaszewski: Toleruję, ale nie zaakceptuję gejów
Tomaszewski: Toleruję, ale nie zaakceptuję gejów
tvn24
tvn24Robert Biedroń odpowiedział Janowi Tomaszewskiemu

"Janku, przecież kopaliśmy ostatnio piłkę na Agrykoli. Chyba musimy przerobić Twoje uprzedzenia w sejmowej saunie" - tak poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń odpowiedział na Twitterze swojemu sejmowemu koledze, posłowi PiS Janowi Tomaszewskiemu. Wszystko po jego słowach o gejach.

W "Tak jest" w TVN24 Tomaszewski wypowiadał się na temat tolerancji w sporcie i dyskryminacji mniejszości seksualnych. Wszystko po demonstracyjnym zachowaniu Rosjanek. Ich pocałunek na podium podczas mistrzostw świata w Moskwie miał być manifestacją przeciw dyskryminacji w sporcie i w Rosji.

Ostatnio na temat homoseksualizmu wypowiadali się polscy piłkarze, dla których obecność w szatni osoby o odmiennej orientacji seksualnej jest niedopuszczalna.

Światopogląd

Poseł na Sejm i legendarny bramkarz polskiej reprezentacji piłkarskiej Jan Tomaszewski tak skomentował całą sprawę:

- To jest gra zespołowa i ja sobie też nie wyobrażam, że podczas mojej kariery, któryś z moich kolegów był gejem. Ja bym wyszedł z takiej szatni albo zaproponował, by się przebierał gdzie indziej. Futbol jest grą męską, kontaktową i nie wyobrażam sobie, bym mógł iść z gejem po meczu do sauny - zaznaczył Tomaszewski.

I dodał: - Ja ich toleruję, ale nie zaakceptuję. W Ameryce to zaakceptowano. Ja tego nie zrobię, bo taki jest mój światopogląd.

Na słowa Jana Tomaszewskiego zareagował poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń. Na Twitterze napisał: "Janku, przecież kopaliśmy ostatnio piłkę na Agrykoli. Chyba musimy przerobić Twoje uprzedzenia w sejmowej saunie".

Autor: mn//tka / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości