Bianka Zalewska nagrodzona za odwagę. Przyjęcie u ambasadora USA

Autor:
momo/kg
Źródło:
tvn24.pl
Bianka Zalewska odebrała w Białym Domu nagrodę International Women of Courage
Bianka Zalewska odebrała w Białym Domu nagrodę International Women of Couragestate.gov/TVN24
wideo 2/5
state.gov/TVN24Bianka Zalewska odebrała w Białym Domu nagrodę International Women of Courage

"Odważne osoby inspirują i sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem" - napisał w mediach społecznościowych ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, który był w środę gospodarzem przyjęcia z okazji przyznania dziennikarce TVN Biance Zalewskiej nagrody International Women of Courage. "Zaangażowanie godne podziwu!" - dodał we wpisie.

Bianka Zalewska, korespondentka wojenna i reporterka "Dzień Dobry TVN", odebrała 8 marca w Białym Domu nagrodę International Women of Courage (Międzynarodowa Nagroda dla Kobiet Niezwykłej Odwagi), która jest przyznawana przez amerykański Departament Stanu. Jest pierwszą Polką wyróżnioną tą nagrodą. Oprócz dziennikarki w tym roku wyróżniono także 10 kobiet, między innymi znaną ukraińską medyczkę i wolontariuszkę Julię Pajewską oraz uczestniczki protestów w Iranie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zalewska: Emocje są cały czas. To były bardzo poruszające chwile

Bianka Zalewska o wyróżnieniu nagrodą International Women of Courage: byłam bardzo zaskoczona
Bianka Zalewska o wyróżnieniu nagrodą International Women of Courage: byłam bardzo zaskoczonaTVN

Przyjęcie u ambasadora USA

W środę odbyło się przyjęcie z okazji przyznania Biance Zalewskiej nagrody IWOC, którego gospodarzem był ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Jak przypomniała ambasada Stanów Zjednoczonych, dziennikarka została wyróżniona "za odwagę i bezinteresowność w dokumentowaniu wojny w Ukrainie i pokazywaniu wyzwań stojących przed narodem ukraińskim przez ponad dekadę".

"Odważne osoby inspirują i sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem. Nagroda International Women of Courage to wyraz uznania dla wybitnych kobiet. Bianka Zalewska w pracy dziennikarskiej zwraca uwagę społeczności międzynarodowej na los Ukraińców. Zaangażowanie godne podziwu!" - napisał na Twitterze ambasador Brzezinski.

Ambasada USA opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia ze środowego wydarzenia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@USEmbassyWarsaw

Pozostałe wiadomości