Cała noc walki z pożarem, trwa dogaszanie. Zakłady przetwórstwa owocowego w ogniu

TVN24 | Polska

Autor:
asty,
momo,
akw,
mjz/tr,
dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Pożar w zakładzie przetwórstwa owocowego w Białej Rawskiej
wideo 2/2
Pożar w zakładzie przetwórstwa owocowego w Białej Rawskiej

W piątek wieczorem na terenie zakładów przetwórstwa owocowego w Białej Rawskiej w województwie łódzkim wybuchł pożar. W szczytowym momencie z ogniem walczyło 18 zastępów straży pożarnej. W sobotę rano oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej przekazał tvn24.pl, że trwa akcja dogaszania. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Pożar wybuchł w piątek około godziny 19.30. Jak przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak, ogniem objęta była hala produkcyjna i część magazynowa zakładów przetwórstwa owocowego "Polskie Sady" przy ulicy Targowej w Białej Rawskiej.

Pożar hali w Białej RawskiejOSP KSRG CIELĄDZ

- Do działań zadysponowano siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym dwie cysterny, dwie drabiny, jeden podnośnik oraz jedenaście zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej - informował w piątkowy wieczór oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej starszy kapitan Konrad Krupa.

Trwa akcja dogaszania

W sobotę po godzinie 7 rano kapitan Krupa przekazał, że trwa akcja dogaszania pożaru, a na miejscu przebywa w sumie pięć zastępów strażaków - dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej i trzy z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że nie da się oszacować, kiedy zakończy się akcja.

- Nie ma informacji o poszkodowanych - poinformował. Jeszcze przed przyjazdem straży z budynków ewakuowało się 18 pracowników zakładów.

Jak relacjonował dalej strażak, pożarem objęta była cała hala produkcyjna.

- Udało się uratować budynek biurowy oraz zbiornik z olejem opałowym, które były najbardziej zagrożone – dodał.

Autor:asty, momo, akw, mjz/tr, dap

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG CIELĄDZ