Ludzka czaszka w sortowni odpadów komunalnych. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłego

TVN24 | Polska

Autor:
akr/adso
Źródło:
tvn24.pl
Google MapsLudzkie szczątki znaleziono w styczniu 2020 roku w w sortowni odpadów komunalnych

Policjanci z radzyńskiej komendy zwrócili się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego czaszkę znaleziono przed ponad rokiem w sortowni odpadów komunalnych w Białej na Lubelszczyźnie. Eksperci dokonali rekonstrukcji i stworzyli wizerunek zmarłego.

Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim opublikowano w środę prośbę o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłego mężczyzny.

Jak poinformowano, na początku stycznia 2020 roku w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Białej w powiecie radzyńskim (woj. lubelskie) znaleziono ludzkie szczątki – czaszkę. Przekazano, że śledztwo nie wykazało udziału osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Google Maps

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

Funkcjonariuszom od ponad roku nie udało się ustalić tożsamości zmarłego. W związku z tym - jak czytamy w komunikacie - "policjanci i nadzorująca sprawę prokuratura skorzystali z umiejętności biegłych z zakresu antropologii sądowej". Specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji na podstawie badań czaszki zrekonstruowali wizerunek zmarłego.

Opracowany, prawdopodobny wizerunek mężczyzny opublikowano na stronie policji. "Mężczyzna mógł mieć 65–70-lat" – dodano.

"Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim pod numerem telefonu 47 81 422 36" – przekazano.

Policjanci z radzyńskiej komendy zwrócili się o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyznyKPP Radzyn Podlaski

Autor:akr/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Radzyniu Podlaskim