Polska

Będzie pełnomocnik ds. terroryzmu przy MSWiA

Polska

TVN24Stasiak: zagrożenie terroryzmem jest realne

Nowy minister SWiA Waldemar Stasiak powoła pełnomocnika ds. zagrożeń terrorystycznych. - Zagrożenie jest realne - mówi tygodnikowi "Wprost".

Pełnomocnikiem ministra zostanie Andrzej Krukowicz - pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były zastępca dowódcy GROM.

Stasiak uważa, że potrzebne jest powołanie zespołu ds. terroryzmu. - Zagrożenie jest realne: jeździmy na misje, jesteśmy członkami NATO, Unii Europejskiej. Mamy także inne sojusze, które wymuszają na nas utworzenie takiego systemu - ocenia. Jak dodaje, taki system musi działać niezależnie od tego, czy dojdzie do ataku, czy nie.

Zespół ma łączyć w jednym miejscu ludzi z kilkunastu instytucji: z policji, straży granicznej, z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Silny i ważny ma być też udział ministra koordynatora d.s. służb specjalnych. W zespole znajdą się także ludzie z ministerstwa spraw zagranicznych, ze służby dyplomatycznej, z Generalnej Inspekcji Finansowej, a także ze służby celnej i kontroli skarbowej.

– Musimy wiedzieć nie tylko o terrorystach i organizacjach terrorystycznych, ale też o innych, niezwykle istotnych sprawach związanych z działaniem terrorystów, m.in. o podejrzanych przepływach finansowych - podkreśla Stasiak.

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości