Polska

Będą zmiany w TVP. Rzeczniczka klubu PiS: Kurski zna się na telewizji jak niewielu

Polska

tvn24Rzeczniczka klubu PiS o kandydaturze Kurskiego na nowego prezesa TVP

Decyzję o kandydaturze na prezesa TVP podejmie minister skarbu - powiedziała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek na czwartkowej konferencji prasowej. Nie wyklucza, że szefem telewizji publicznej zostanie Jacek Kurski. Odniosła się też do podpisania przez prezydenta tzw. "małej ustawy medialnej".

Na konferencji prasowej Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS skomentowała podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę trzech ustaw, w tym tzw. "małej ustawy medialnej".

- Cieszę się, że prezydent podpisał te ustawy, bo dają początek dobrych zmian w Polsce - powiedziała dziennikarzom.

- Nie ukrywaliśmy tego, że będziemy wprowadzać podatek bankowy, nie ukrywaliśmy, że będziemy reformować media i mam nadzieję, że podpisane przez prezydenta ustawy będą przyczynkiem do tego, że w Polsce zaczną następować dobre zmiany i będą to zmiany dobre przede wszystkim dla obywateli, a nie dla władzy - dodała rzeczniczka klubu PiS.

- Mam nadzieję, że minister skarbu podejmie taką decyzję, która będzie gwarancją tego, że media będą funkcjonowały w sposób niezależny, obiektywny oraz rzetelny i zostaną zwrócone obywatelom, a nie władzy - mówiła rzeczniczka PiS - W mojej opinii każdy kandydat przedstawiony przez ministra skarbu będzie dobrym kandydatem.

Reforma mediów publicznych

Pytana o kandydaturę Jacka Kurskiego (W latach 1991-1994 pracował w TVP) na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, Mazurek powiedziała, że były europoseł PiS "cały czas obraca się w temacie telewizji" i nie widzi powodów, by na wstępie dyskredytować człowieka, który jeszcze nie ma nominacji na prezesa TVP.

- Myślę, że doświadczenie Jacka Kurskiego jest takie, że przynajmniej opozycja nie będzie zarzucała tego, że zostanie powołany (na stanowisko prezesa TVP) człowiek, który nie ma pojęcia o telewizji. Zaznaczam, że nie wiem, czy będzie to Jacek Kurski. Mam nadzieję, że dostrzeżecie państwo, że jest to człowiek, który zna się na telewizji jak niewielu - oceniła.

Rzeczniczka PiS zapytana przez dziennikarzy, czy jej zdaniem prezesem TVP powinien być polityk, powiedziała, że nie widzi powodów, by jakikolwiek polityk powinien zostać wykluczony ze sprawowania jakiejś funkcji, kiedy ma ku temu kwalifikacje.

Jacek Kurski to były poseł i europoseł PiS. W latach 1991-1994 Kurski pracował w Telewizji Polskiej.

Autor: mw//kk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: