Polska

Będą jeździć za premierem? Byli w Łodzi

Polska

TVN24 ŁódźSolidarność przywitała premiera transparentami

Piętnastu członków NSZZ "Solidarność" czekało na premiera w kilku miejscach Łodzi, które w poniedziałek odwiedził. Związkowcy, oprócz plakatów i transparentów, mieli piłkę z wypisanymi postulatami.

- Nie pozwolimy zapomnieć premierowi o naszych racjach - informuje Waldemar Krenc, przewodniczący łódzkiej Solidarności. - Przy każdej okazji będziemy punktować jego złe decyzje. Dzisiaj taka okazja pojawiła się pierwszy raz od protestów w stolicy - dodaje Krenc.

Protestujący pojawili się w poniedziałek m.in. przed gmachem Politechniki Łódzkiej. Premier wziął tam udział w uroczystości otwarcia „Fabryki Inżynierów XXI Wieku”, nowoczesnego obiektu dydaktyczno-laboratoryjnego Wydziału Mechanicznego.

Stałe postulaty

Związkowcy mają ze sobą piłkę oraz transparenty ze swoimi żądaniami. Solidarność sprzeciwia się m.in. podwyższeniu wieku emerytalnego.

- Chcemy też, żeby wyniki referentów nie mogły być ignorowane przez rządzących - mówi Krenc. - Wyrażamy też zdecydowane "nie" dla nieregulowanego czasu pracy i dla umów śmieciowych - wymienia szef łódzkiej Solidarności.

Związkowcy podkreślają, że będą jeździć za premierem, bo podczas wrześniowych manifestacji w Warszawie żaden z ministrów lub wiceministrów nie przyjął postulatów od protestujących.

- Nie będziemy przeszkadzać w poniedziałkowej wizycie premiera w mieście - zapewniał Waldemar Krenc. - Nasza obecność powinna być jednak wystarczającym dowodem na to, że Polacy nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania rządów przez ekipę Donalda Tuska - dodaje szef łódzkiej Solidarności.

Autor: bż/iga / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź