Polska

Beata Szydło w „Jeden na Jeden” w TVN24. Potem rusza w Polskę

Polska

21.06.2015 | Kopacz kontra Szydło – walka o fotel premiera rozpoczęta
Fakty TVNBeata Szydło jest kandydatem PiS na urząd premiera

To będzie intensywny początek tygodnia dla Beaty Szydło. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera zaczyna kampanię wyborczą. W poniedziałek będzie gościem w programu „Jeden na jeden” w TVN24, następnie wygłosi oświadczenie przed Sejmem RP i wyruszy w Polskę, aby przekonać do siebie wyborców.

Beata Szydło rozpocznie intensywny tydzień od poniedziałkowej rozmowy z Bogdanem Rymanowskim o godz. 7.30 w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24. Następnie uda się przed Sejm RP, gdzie o godz. 9. wyda specjalne oświadczenie. Po nim „Szydłobusem” ruszy w Polskę.

Rusza w Polskę

Pierwszym przystankiem będzie Pułtusk, gdzie o godz. 11.00 kandydatka na urząd Prezesa Rady Ministrów spotka się z mieszkańcami miasta. Półtorej godziny później Beata Szydło będzie już rozmawiać z rolnikami we wsi Karniewo.

Kolejne spotkanie, które zaplanowano ok. godz. 14.45, odbędzie się w okolicach elektrowni w Ostrołęce. Po godz. 16.30 „Szydłobus” zawita do Ostrowa Mazowieckiego.

Beata Szydło rusza w Polskę. Na początek Mazowsze Fakty TVN

Wyzwanie dla Kopacz

W sobotę Jarosław Kaczyński, prezes PiS, wskazał Beatę Szydło jako kandydatkę z jego partii na urząd premiera. Zadeklarował, że jeśli PiS zwycięży jesienne wybory parlamentarne, to właśnie Szydło stanie na czele rządu. - Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera; Polacy chcą pokoleniowej zmiany - przekonywał w sobotę Jarosław Kaczyński. Sama Beata Szydło, która była szefową kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, zapewniła, że deklaracje złożone przez prezydenta elekta, czyli m.in. obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku i program dofinansowania dla rodzin - 500 zł na każde dziecko - będą również jej obietnicami.

Odpowiedź premier

W Polskę zamierza ruszyć także obecna premier Ewa Kopacz. Chce w ten sposób ponownie przekonać do Platformy Obywatelskiej Polaków. Plan rządzącej partii zakłada też większą aktywność w terenie i utworzenie regionalnych zespołów programowych. Na razie jednak Ewa Kopacz czeka na debatę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. PiS odpowiada, że zamiast z PO, woli rozmawiać z wyborcami.

Autor: msz/ja / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości