Polska

Kolizja z udziałem Beaty Szydło. Była premier wyjechała z podporządkowanej

Polska

[object Object]
Kolizja dwóch aut w Krakowietvn24
wideo 2/5

W niedzielę wieczorem na ulicach Krakowa doszło do stłuczki z udziałem samochodu kierowanego przez Beatę Szydło. Uczestnik kolizji relacjonował, że uderzył w auto, które wyjechało z drogi podporządkowanej bezpośrednio na lewy pas. Udział byłej premier w wypadku potwierdziła w rozmowie z TVN24 małopolska policja. Szydło przyjęła mandat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w centrum Krakowa, w okolicach skrzyżowania al. Zygmunta Krasińskiego i ulicy Zwierzynieckiej, przy galerii handlowej, tuż za zjazdem z mostu Dębnickiego.

W kolizji wzięły udział dwa pojazdy - samochód osobowy i van.

Rozbity vantvn24

Kierowca vana poinformował reporterów TVN24, że kiedy jechał od strony mostu, zauważył, że "na warunkowym zielonym świetle" do ruchu - z ulicy podporządkowanej - włączył się samochód, który zamiast skręcić na prawy pas, wjechał od razu na lewy.

- Nie było szans na wyhamowanie. Uderzyłem prawym przednim bokiem w kierowcę i odbiło mnie na latarnię - relacjonował kierowca vana. W wyniku zderzenia jego samochód został rozbity. - Cudem się schyliłem i tylko kolano rozciąłem - powiedział mężczyzna.

Jeszcze około północy na miejscu czynności prowadziła policja, przybyły też dwa wozy straży pożarnej i ambulans.

Za kierownicą Beata Szydło

Samochód, który wyjechał z drogi podporządkowanej, poruszał się na tablicach rejestracyjnych z Oświęcimia. Miał też oznaczenie członka Parlamentu Europejskiego.

Z Oświęcimia pochodzi była premier Beata Szydło, która w majowych wyborach zdobyła mandat europosła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek po godz. 7. w rozmowie z reporterką TVN24 małopolska policja potwierdziła, że to była premier Beata Szydło prowadziła samochód, który wyjechał z drogi podporządkowanej.

Jak podaje policja, Szydło została ukarana mandatem w wysokości 450 złotych i sześcioma punktami karnymi. Była premier przyjęła mandat.

- Została ukarana mandatem karnym zgodnie z kodyfikatorem odpowiednio do popełnionego wykroczenia. Pani europoseł była w czasie wolnym i posługiwała się prywatnym samochodem - przekazała podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Katarzyna Cisło z małopolskiej policji o kolizji Beaty Szydło
Katarzyna Cisło z małopolskiej policji o kolizji Beaty Szydłotvn24

Na miejscu kolizji w niedzielny wieczór pojawił się też minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Dostałem informację, że była kolizja - powiedział TVN24, dodając jedynie, że żadnym z samochodów nie podróżował.

Minister Andrzej Adamczyk na miejscu kolizji
Minister Andrzej Adamczyk na miejscu kolizjijake888 | Kontakt 24

Wizyta na Wawelu

W niedzielę wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i innymi politykami PiS była premier pojawiła się na Wawelu, aby odwiedzić grób pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich.

Politycy pojawili się tam już po zamknięciu Wzgórza Wawelskiego. W krypcie św. Leonarda odprawiona została msza. Uczestniczyli w niej także wicepremier Jacek Sasin, szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski i szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Autor: TG,ads/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości