Sienkiewicz stanie przed komisją do spraw VAT

TVN24

Sienkiewicz będzie zeznawał przed komisją ds. VATtvn24
wideo 2/3

Sejmowa komisja śledcza do spraw VAT przesłucha w czwartek byłego ministra spraw wewnętrznych i byłego koordynatora służb specjalnych Bartłomieja Sienkiewicza. Początek posiedzenia zaplanowano na godzinę 9.

Komisji śledczej do spraw VAT przewodniczy poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała. Przesłuchanie Sienkiewicza, który w latach 2013-14 pełnił funkcję szefa MSWiA i ministra koordynatora służb specjalnych, ma się rozpocząć o godzinie 9 w czwartek.

Komisja do spraw VAT

Komisja do spraw VAT została powołana na początku lipca 2018 roku. Zgodnie z sejmową uchwałą ma ona zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 roku do listopada 2015 roku, czyli w czasie rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Do tej pory komisja śledcza przesłuchała kilkudziesięciu świadków, między innymi byłą premier Ewę Kopacz, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i byłego premiera Donalda Tuska.

Autor: ads / Źródło: tvn24