TVN24 | Polska

Ambulans zjechał ze swojego pasa, uderzył w dwa pojazdy i barierki. Kierowca nie żyje

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Ząbkowice Śląskie
W wypadku zginął kierowca ambulansu
W wypadku zginął kierowca ambulansuPolicja Ząbkowice Śląskie
wideo 2/3
Policja Ząbkowice ŚląskieW wypadku zginął kierowca ambulansu

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 8. W zderzeniu trzech pojazdów uczestniczył ambulans do transportu środków medycznych. Zginął 51-letni kierowca. Okoliczności zdarzenia, pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia policja.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc, na odcinku drogi krajowej nr 8 pomiędzy miejscowościami Braszowice i Bardo (woj. dolnośląskie). W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy - ciężarówka oraz dwa samochody osobowe, z czego jeden był prywatną karetką służącą do transportu środków medycznych. Z relacji świadków wynika, że ambulans nie miał włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, w związku z czym nie był pojazdem uprzywilejowanym.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nie żyje kierowca ambulansu

- Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż jadący ambulansem 51-letni mężczyzna, na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie do lewoskrętu samochodu osobowego chevrolet. Następnie zderzył się czołowo z pojazdem Man z naczepą, by zatrzymać się na przydrożnych barierkach - informuje Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich.

Kierowca ambulansu zginął na miejscuPolicja Ząbkowice Śląskie

W wypadku na miejscu zginął kierowca karetki, a jego pasażer trafił do szpitala. Dwóch mężczyzn podróżujących chevroletem również przewieziono do szpitala, ale po zaopatrzeniu medycznym zostali zwolnieniu do domu. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kierowcy chevroleta i mana byli trzeźwi. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Ząbkowice Śląskie

Źródło zdjęcia głównego: Policja Ząbkowice Śląskie

Pozostałe wiadomości