Barbara Nowak o "eksperymencie". Marzena Machałek: kurator miewa kontrowersyjne wypowiedzi

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Machałek: kurator Nowak jest bardzo zatroskana o dobro edukacji
Machałek: kurator Nowak jest bardzo zatroskana o dobro edukacji
wideo 2/5
Machałek: kurator Nowak jest bardzo zatroskana o dobro edukacji

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, nazwała szczepionki przeciw COVID-19 "eksperymentem". Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki, mówiła w "Tak jest" w TVN24, że to "bardzo niefortunna, niepotrzebna wypowiedź". - Wiem, że jest bardzo zatroskana o dobro edukacji, bardzo dba o interesy dzieci, może miewa kontrowersyjne wypowiedzi - dodała.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nazwała w ubiegłym tygodniu szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem" i powiedziała, że jest przeciwko wprowadzeniu takiego obowiązku dla nauczycieli. Słowa te, które padły w piątek rozmowie z Radiem ZET, skrytykował między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

OGLĄDAJ "TAK JEST" W INTERNECIE W TVN24 GO

Machałek: kurator Nowak jest bardzo zatroskana o dobro edukacji

Marzena Machałek z PiS, wiceminister edukacji i nauki, odnosząc się do słów kurator Nowak w "Tak jest" w TVN424, stwierdziła, że to "bardzo niefortunna, niepotrzebna wypowiedź".

- Ta wypowiedź nie powinna się zdarzyć. Szkoda, że pani kurator ocenia tak ważne działania, jakimi są szczepienia. Uważam, że jest jeszcze coś takiego jak wirus antyszczepionkowy, który jest równie groźny jak sam wirus - dodała Machałek.

Jak przekonywała, kurator Barbara Nowak "większość swoich obowiązków wypełnia wzorowo, dlatego też minister pouczył panią Nowak, ona przeprosiła i zapewniła, że nie będzie więcej takich wypowiedzi". - Nie będę oceniała intencji pani kurator Nowak, natomiast uważam, że w tej kwestii nie powinna się wypowiadać, ta wypowiedź jest szkodliwa - dodała wiceszefowa resortu edukacji i nauki.

Zapytana, czy kurator Nowak nie powinna zostać w związku z tym zdymisjonowana, odparła: - Pan minister podejmuje decyzję, podejmuje wojewoda, wiem, że będzie jeszcze z panią kurator Nowak rozmawiał. Wiem, że jest bardzo zatroskana o dobro edukacji, bardzo dba o interesy dzieci, może miewa kontrowersyjne wypowiedzi, ale tutaj jednoznaczne jest stanowisko ministra edukacji w tej kwestii.

Powiedziała też, że minister Przemysław Czarnek "w sposób stanowczy pouczył panią kurator".

Nowak: nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki

W piątek na Twitterze Nowak przyznała, że "mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne", nie powinna się wypowiadać na temat szczepionki.

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, powiedział dziennikarzom, że nie będzie dymisji kurator Nowak. - Kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale nie uważamy, że to powód do odwołania - mówił.

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości