Polska

Banici z PiS-u odżegnują się od Palikota

Polska

TVN24Banici z PiS-u odżegnują się od Palikota

Żadnych rozmów z Januszem Palikotem nie będzie – powiedział w TVN24 Tomasz Dudziński ze stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza". A czy będzie nowy klub parlamentarny? - Odpowiedź w najbliższych dniach - zapowiada polityk.

- Janusz Palikot znika ze sceny politycznej i się bardzo z tego cieszę - mówi Dudziński. I podkreśla, że członkowie stowarzyszenia nie mają z byłym posłem PO "nic wspólnego".

- Nie zgadzamy się z jego linią polityczną - podkreślił Dudziński mówiąc m.in. o antykościelnych działaniach ruchu Palikota.

Czy zatem banitom bliżej do Platformy Obywatelskiej? - Platforma nic nie robi i potrzebuje opozycji. To nas inspiruje do działania.

To może PSL? - Na pewno nie przyjmiemy tego zaproszenia - ucina.

Kiedy klub

Plany stowarzyszenia nie ograniczają się do obecnej działalności. Dudziński nie chce jednak zdradzić, kiedy formacja przybierze nową formę klubu parlamentarnego.

Zaznacza jednak, że informację o tym poda nie on, a Joanna Kluzik-Rostkowska. - W najbliższych dniach opinia o tym się dowie - dodaje.

Nie oznacza to jednak, podkreśla członek nowego stowarzyszenia, że brakuje chętnych do klubu. Czy to efekt kuszenia przez stowarzyszenie? - Z tego co słyszałem, to są kuszeni przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości stanowiskami - odpowiada poseł.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości