Rekordowa zbiórka na balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

TVN24

Rekordowa zbiórka na balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam" tvn24
wideo 2/4

Rekordową kwotę ponad 2,5 miliona złotych uzbierała na sobotnim balu Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Pojawili się na nim dziennikarze, osoby związane z polityką, show-biznesem i sportem. Dochód przeznaczony jest na pomoc podopiecznym Fundacji.

- To pierwszy bal od momentu wstąpienia przez TVN do rodziny Discovery, globalnego gracza medialnego - podkreślił Piotr Korycki, prezes zarządu i dyrektor zarządzający TVN i Discovery Polska.

- To, że on się odbywa, że będzie największym balem jak do tej pory, pokazuje i potwierdza, że dla Discovery pomoc, charytatywność jest równie ważna jak była dla TVN - dodał.

"Dla Discovery charytatywność jest równie ważna jak była dla TVN"
tvn24

Rekordowa zbiórka

Dochód z biletów oraz licytacji przeznaczony jest na rzecz podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam", leczenie i rehabilitację dzieci, zakup leków i sprzętu. W tym roku po raz kolejny udało się pobić rekord i uzbierać ponad 2,5 miliona złotych - przeszło milion więcej niż w zeszłym roku.

- Jak najbardziej jestem za tym, by bić kolejne rekordy, bo to po prostu oznacza dla nas więcej pieniędzy - przyznała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN. - Chyba wszyscy w Polsce już wiedzą, jak ważna jest rehabilitacja i ile ona kosztuje. Przekonaliśmy się o tym patrząc na to, co działo się w Sejmie - zaznaczyła, przypominając wiosenny protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

- My właściwie dzień w dzień otrzymujemy prośby o pomoc. I dzień w dzień decydujemy o tym, jak przeznaczyć te pieniądze. Czy na leki dla dzieci i dla osób starszych, czy na rehabilitację, czy na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, dla osób starszych, dla całych rodzin - mówiła.

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" znacząco pomaga także w remontach placówek medycznych. Z pomocy tej skorzystały już niemal wszystkie kliniki Centrum Zdrowia Dziecka.

- W Stanach Zjednoczonych angażowanie się firm w pomoc osobom potrzebującym stało się elementem kultury. Dlatego nie jestem zdziwiona, że odpowiedzialne firmy, takie jak TVN, angażują się w tę pomoc, podobnie jak robią to zwykli ludzie - stwierdziła obecna na balu ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Mosbacher: w USA angażowanie się firm w pomoc stało się elementem kultury
tvn24

Ludzie mediów, biznesu, sportu

Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" to jedna z największych imprez charytatywnych w Polsce, która gromadzi gwiazdy, osoby związane z mediami, show–biznesem, kulturą, polityką i sportem. Tegoroczny bal odbył się na torze wyścigów konnych Służewiec w Warszawie.

Autor: mm//kg / Źródło: tvn24