TVN24 | Polska

Trzy ciężarówki zderzyły się na A4, jeden z kierowców nie żyje. Doszło do wycieku silnie żrącej substancji

TVN24 | Polska

Autor:
bp//rzw
Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl, PAP
Śmiertelny wypadek trzech ciężarówek na A4. Doszło do wycieku silnie żrącej substancji
Śmiertelny wypadek trzech ciężarówek na A4. Doszło do wycieku silnie żrącej substancjiKontakt 24/Biduflink
wideo 2/3
Kontakt 24/BiduflinkŚmiertelny wypadek trzech ciężarówek na A4. Doszło do wycieku silnie żrącej substancji

Wypadek na autostradzie A4 relacji Kraków-Katowice. Do zderzenia trzech samochodów ciężarowych doszło w czwartek po godzinie 12 pod Krakowem. Dwóch kierowców zostało zakleszczonych w kabinach, jeden nie przeżył. Z jednego z pojazdów wyciekła silnie żrąca substancja, na miejscu pracowała grupa chemiczna. Zdjęcia ze zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek po godzinie 12 na autostradzie A4 w miejscowości Brzoskwinia pod Krakowem. Według informacji przekazanych przez policję dwóch kierowców ciężarówek zostało zakleszczonych w pojazdach. - Życia jednego z nich nie udało się uratować - przekazał redakcji tvn24.pl młodszy aspirant Bartosz Izdebski z małopolskiej policji.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zdjęcia z wypadku dostaliśmy na Kontakt 24 od internauty Biduflink.

Po wypadku A4 pod Krakowem została zablokowanaKontakt 24/Biduflink

Wyciek cieczy. Straż: jest niebezpieczna dla zdrowia

Jak dowiedzieliśmy się od strażaków, w miejscu wypadku doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. - Udało nam się ją zidentyfikować. Jest to kwas metanosulfonowy, silna substancja chemiczna, używana w środkach czystości do usuwania kamienia. Jest silnie żrąca, kontakt ze skórą czy wdychanie jest niebezpieczny dla zdrowia - podkreśla młodszy brygadier Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej.

Wypadek ciężarówek na A4. Jedna osoba nie żyjeKontakt 24/Biduflink
W miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPRKontakt 24/Biduflink

Jak informuje Woźniak, zadaniem wezwanej na miejsce grupy chemicznej jest ograniczenie rozlewiska, neutralizacja i zabezpieczenie niebezpiecznej substancji. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej.

Były utrudnienia na A4

Na skutek zdarzenia, droga do Katowic została na kilka godzin zablokowana, a na miejsce skierowany został śmigłowiec LPR. Utrudnienia zakończyły się o godzinie 18.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Biduflink

Pozostałe wiadomości