TVN24 | Polska

Kolejny etap remontu autostrady A2 pod Łodzią. Będą utrudnienia

TVN24 | Polska

Autor:
pk/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Autostrada A2
Autostrada A2TVN24
wideo 2/3
Slideshow dla Piotrka

We wtorek w południe na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Zgierz i Stryków rusza kolejny etap remontu nawierzchni. To blisko pięciokilometrowy odcinek jezdni południowej w kierunku Warszawy. Drogowcy pojawią się między innymi na skrzyżowaniu autostrady z drogą krajową nr 14. To oznacza utrudnienia. Jak informuje GDDKiA, na węźle Stryków - na czas prowadzonych robót - wyłączone z użycia zostaną dwa kierunki jazdy.

To już piąty etap prac przy remoncie nawierzchni na "Autostradzie Wolności " pod Łodzią - mówi rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

- Zakończono właśnie prace na wysokości węzła Zgierz, tym samym prace przenoszą się na sąsiedni odcinek trasy obejmujący węzeł Stryków. Oznacza to, że na węźle, na czas prowadzonych robót, wyłączone z użycia zostaną dwa kierunki jazdy. Nie będzie możliwości wyjazdu od strony Łodzi do Warszawy i nie zjedziemy na węźle z autostrady, poruszając się od Poznania w kierunku Łodzi. Pozostałe kierunki, czyli Warszawa-Łódź i Łódź-Poznań będą funkcjonowały normalnie - wyjaśnia Zalewski.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Czas na wykonanie prac do 12 sierpnia, ale "przyjęte terminy mogą ulec zmianie"

Wykonawca ma czas na wykonanie wszystkich prac na autostradzie A2 do 12 sierpnia.

- W związku z faktem, że prace przy układaniu masy bitumicznej wymagają bezdeszczowej aury, przyjęte terminy prac mogą ulec zmianie - zastrzega Zalewski.

Całkowity koszt wymiany nawierzchni autostrady od węzła Emilia do węzła Stryków to ok. 50,7 mln zł. Wykonawca udziela na wykonaną pracę 96 miesięcy gwarancji.

Autor:pk/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości