Andrzej Duda rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Ukrainy: nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Zełenski: uwielbiam pokój i chcę, żeby ten pokój jeszcze w moim kraju zapanował
Zełenski: uwielbiam pokój i chcę, żeby ten pokój jeszcze w moim kraju zapanowałpresident.gov.ua/Facebook
wideo 2/3
president.gov.ua/FacebookZełenski: uwielbiam pokój i chcę, żeby ten pokój jeszcze w moim kraju zapanował

Andrzej Duda w czwartek wieczorem rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Na Twitterze prezydent Polski napisał, że jego ukraiński odpowiednik zapewnił, że Ukraina się nie podda, nawet jeśli Rosjanie otoczą Kijów. "Nie złamią nas i odejdą w niesławie, jako zbrodniarze" - miał powiedzieć prezydent Ukrainy.

"'Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto. Jeśli rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak naziści oblegający Leningrad w czasie II Wojny Światowej. Nie złamią nas i odejdą w niesławie, jako zbrodniarze' - tak powiedział do mnie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskiego dziś wieczorem" - przekazał na Twitterze w czwartek w nocy prezydent Andrzej Duda.

Polska wspiera Ukrainę

W czasie czwartkowej konferencji prasowej w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił, że codziennie ma kontakt telefoniczny z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Ocenił, że relacje te są bardzo dobre. Dodał, że Andrzej Duda prosi o aktualne informacje na temat sytuacji na Ukrainie i oferuje pomoc.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiVolodymyr Zelenskyy/Facebook

Inwazja rosyjska na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego. Od tego czasu do Polski przybyło ponad 604 tys. uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną. Tylko w czwartek, ósmego dnia inwazji, od północy do godz. 7 rano granicę ukraińsko-polską przekroczyło 27,1 tys. osób. W środę do Polski przybyło 95 tys. uchodźców.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Volodymyr Zelenskyy/Facebook

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości