Arłukowicz? Nie rzecznik, ale w sztabie na pewno

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Arłukowicz odmówił zostania rzecznikiem sztabu wyborczego

Bartosz Arłukowicz - według zapowiedzi Grzegorza Napieralskiego - ma być jedną z najważniejszych osób w jego sztabie wyborczym. Jak się dowiedzieliśmy propozycji objęcia funkcji szefa sztabu jednak nie dostał. Od kandydata SLD na prezydenta Arłukowicz otrzymał ofertę objęcia stanowiska rzecznika kampanii. Ale jej nie przyjął. - Stwierdziłem jednak, że lepszym będzie, jeśli rzecznikiem kampanii będzie ktoś z kierownictwa sztabu - wyjaśnił poseł w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Napieralski o ważnej roli Arłukowicza w kampanii
TVN24

Napieralski zapewniał w TVN24, że rola posła, w jego kampanii będzie bardzo duża, i że to dla Arłukowicza - po komisji śledczej - kolejne wyzwanie.

- Jesteśmy po długiej, nocnej rozmowie. Bartek zadeklarował absolutną pomoc. Powiedział, że chciał się włączyć ze swoim nowym, świeżym spojrzeniem - mówił Napieralski. Pytany, kim Arłukowicz będzie w strukturach sztabu, odpowiedział: - Bardzo ważną postacią. Zaznaczył jednak, że szczegóły poznamy w poniedziałek.

"Będę pomagał, jak wszyscy członkowie"

Arłukowicz powiedział z kolei portalowi tvn24.pl, że w piątek odbył prywatną rozmowę z Napieralskim. - Uzgodniliśmy, że będę pomagał w kampanii, tak jak wszyscy członkowie klubu Lewica i Sojuszu Lewicy Demokratycznej - wyjaśnił.

Napieralski nie zaproponował Arłukowiczowi funkcji szefa sztabu, ale stanowisko jego rzecznika. Poseł SLD pytany, czy przyjął ofertę, odpowiedział: – Stwierdziłem jednak, że lepszym będzie, jeśli rzecznikiem kampanii będzie ktoś z kierownictwa sztabu, najbliższego otoczenia Grzegorza Napieralskiego. W związku z tym, że pracuję w komisji hazardowej, podziękowałem za tę propozycję. Nie mogłem jej przyjąć - tłumaczył nam swoją decyzję Arłukowicz.

Nie odrzucił, a przyjął. Ale co?

Rzecznik SLD Tomasz Kalita zareagował na wypowiedź Arłukowicza, stwierdzeniem, iż poseł nie odrzucił żadnej formy pracy w sztabie wyborczym Napieralskiego. I będzie w kampanii aktywny. Nie chciał jednak mówić w rozmowie z tvn24.pl o szczegółach, podobnie jak wcześniej Napieralski. Zapewnił, że poinformuje o tym w poniedziałek.

Wtedy też zapewne będzie wiadomo, kto zostanie szefem sztabu wyborczego Napieralskiego.

Źródło: tvn24.pl