TVN24 | Polska

Szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock przyjedzie do Warszawy

TVN24 | Polska

Autor:
momo
Źródło:
PAP

Nowa szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock w środę wieczorem wyjeżdża w swoją pierwszą podróż. Najpierw odwiedzi Paryż i Brukselę, a później uda się do Warszawy - poinformował rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych. W Warszawie szefowa MSZ będzie 10 grudnia.

Baerbock w czwartek rano w Paryżu spotka się ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yves Le Drianem. Po południu tego dnia uda się do Brukseli na rozmowy z Wysokim Przedstawicielem Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Ponadto niemiecka minister spotka się w Brukseli m.in. z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pierwsza wizyta nad Wisłą

W piątek rano nowa szefowa niemieckiej dyplomacji uda się do Warszawy, gdzie spotka się z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem. W programie wizyty w Warszawie jest również złożenie wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich Marcinem Wiąckiem. W piątek po południu minister Baerbock wróci do Berlina.

Rozmowy minister spraw zagranicznych w Paryżu, Brukseli i Warszawie "będą dotyczyły bieżących kwestii bilateralnych, europejskich i polityki zagranicznej, w tym sytuacji między Rosją a Ukrainą, przeciwdziałania globalnemu kryzysowi klimatycznemu, przewodnictwa Polski w OBWE w 2022 r., sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, a także przyszłości Unii Europejskiej i francuskiej prezydencji w UE" - informuje MSZ.

Autor:momo

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości